Sözcü Gazetesi'nden Kaftancıoğlu'na yanıt

Kolaj: Tükenmez Haber

DAHA FAZLA OKU

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 'Atatürk' demek yerine 'Mustafa Kemal' demeyi tercih ettiğine yönelik ifadelerinin yer aldığı Sözcü'de yayımlanan bir köşe yazısını "İtibarsızlaştırma operasyonu" olarak değerlendirmişti. Sözcü Gazetesi'nden Kaftancıoğlu'na yanıt geldi.

'GAZETECİLİK DERSİ VERME CÜRETİNİ KENDİNDE BULDU'

Gazetenin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Kaftancıoğlu'na yönelik sert ifadeler kullanıldı. Açıklamada "Atatürk düşmanı çevrelerin yaptığı gibi Sözcü'ye saldırdı", "Yazarımızın yazısına dil uzatma ve Sözcü'ye gazetecilik dersi verme cüretini kendinde buldu" gibi ifadeler yer alırken Kaftancıoğlu'nun Sözcü'yü karalama yolunu seçtiği öne sürüldü. 

Devamında ise şunlar kaydedildi:

"Taksim konuşmasında Atatürk ismini ağzına almayan ve bu yüzden partisinde bile eleştirilen Canan Hanım, Sözcü'ye yönelik açıklamasında tam 5 kez Atatürk'ün ismini kullandı. Bu da demek oluyor ki Serpil Yılmaz'ın yazısı, en azından amacına ulaşmış, Canan Hanım'ı Atatürk demeye alıştırmış. Sözcü sayesinde doğru yolu bulmuşsa ne mutlu bize"
 

KAFTANCIOĞLU NE DEMİŞTİ?
Kaftancıoğlu, Sözcü'deki söz konusu yazının ardından yaptığı açıklamada "Gazetecilik nasıl yapılmamalı” konusunda dersler barındırıyor" demişti.

"Toplantıyla ilgili bugün Sözcü Gazetesi’nde Serpil Yılmaz’ın hazırladığı bir metinde ise şahsıma yönelik bir itibarsızlaştırma operasyonu yapıldığını gördüm" diyen Kaftancıoğlu, şunları kaydetmişti: 

"Evet söylediklerim yazılmış ancak devamında yapılan yorumlarla farklı bir noktaya daha doğrusu çekilmek istenen noktaya getirilmiş bir yazı vardı.

Aynen cümlesinin yarısını manşete taşıyarak ve ses kayıtlarında da asıl önemli olanın cümlenin devamı olduğunu gören ancak göstermek istemeyenler tarafından Fazıl Say röportajında yapıldığı gibi...

Söylediklerimi ve söylemediklerimi çarpıtmanın da tek başına yeterli olmayacağı düşünülerek bir “bilirkişi” olarak görüşüne başvurulan kişinin bana dair verdiği “CHP’ye üye bile olmaması gerekir” hükmü “habere” eklenmiş. Bu “haber” aslında “gazetecilik nasıl yapılmamalı” konusunda dersler barındırıyor. Keşke Serpil Yılmaz, toplantıyı daha dikkatli dinleyerek kurtuluş mücadelesini ve devamında Cumhuriyetin ilk yıllarında kalkınma devriminin nasıl başarıldığını toplantıda da aynı günkü konuşmasını birkaç kez referans gösterdiğim Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu zahmet edip dinleyebilseydi eğer şahsımın ve partimin Atatürk’e ve Cumhuriyete olan bakışını daha iyi idrak edebilirdi."

Tükenmez Haber

DAHA FAZLA OKU


PAYLAŞ