Selman Öğüt'ten 'çoklu baro' isyanı

Fotoğraf :Ekran Görüntüsü

'Çoklu baro' düzenlemesinin ardından İstanbul'da kendi barolarını kurmak isteyen avukatların bunun için gereken imza sayısına ulaşamamasına Selman Öğüt'ten "Bu ayıp bize yeter!" tepkisi geldi.

2 BİN İMZA GEREKİYOR

“Çoklu baro” düzenlemesinin ardından İstanbul'da yeni baro kurmak isteyen yandaş hukukçular, yasanın gerektirdiği sayıda avukatın imzasına ulaşamadı. Yasa gereği en az 5 bin avukatın kayıtlı olduğu ilde 2 bin avukatın imzasıyla yapılacak başvuru sonucunda yeni bir baro kurulabiliyor.

'AYIP OLARAK YETER'

İktidara yakınlığıyla bilinen, 'Pelikan' yapılanmasıyla bağlantısı olduğu öne sürülen, İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Selman Öğüt de bu duruma tepki gösterdi. Twitter hesabından konuyla ilgili yaptığı paylaşımda, İstanbul'da 50 bine yakın avukat olmasına rağmen 2000 avukatın imzasına ulaşamadıklarını belirten Öğüt, tepkisini "Bu bize ayıp olarak yeter!" dedi.

'GARABET'

"Her şeyi Erdoğan'dan beklemek gibi bir hastalık var bizim cenahta. Parti ne yapar, STK'lar ne işe yarar? Soran yok!" diyen Öğüt, yeni baronun kurucular kurulunda yer alan Hukukçular Derneği Başkanı Cavit Tatlı için de "garabet" ifadesini kullandı.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ