Emrah Serbes'in cezaevinde olmadığı ortaya çıktı

Fotoğraf: AA

TÜKENMEZ HABER- Alkollü araç kullanması üzerine meydana gelen trafik kazası sonucu aynı aileden üç kişinin ölümüne neden olan Emrah Serbes'in Silivri Açık Cezaevi'ne geçtikten sonra Covid-19 salgını tedbirleri nedeniyle izne çıkarıldığı ve iznin halen devam ettiği ortaya çıktı.

Tükenmez Haber'e konuşan Avukat Prof. Dr. Ersan Şen "Şu an hüküm devam ediyor fakat dışarıda" dedi.

Öte yandan Serbes'in 1 milyon 400 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verildi. 

DAVANIN REDDİNİ TALEP ETTİ

İzmir, Torbalı 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya taraf avukatları katıldı. Davacı Ahmet Mert Özçelik'in avukatı davanın kabulüne, davalı Serbes'in avukatı ise davanın reddine karar verilmesini talep etti. Mahkemede gerçekleşen diyalog sırasında Serbes'in Silivri Açık Cezaevi'nden çıkarıldığı iznin sürdüğü ortaya çıktı.

'HÜKÜM DEVAM EDİYOR FAKAT DIŞARIDA'

Serbes'in avukatlarından Ersan Şen de iznin yeni olmadığını belirterek "Şu an hüküm devam ediyor fakat dışarıda" dedi. Şen, "Herkes gibi o da hakkını kullandı" diye konuştu.

'DAVALI CEZAEVİNDE DEĞİLDİR, ÇIKMIŞTIR'

Mahkemede yaşanan diyalog şu şekilde:

Özçelik'in avukatı: Davamızın kabulune karar verilmesini talep ediyoruz

Serbes'in avukatı: Manevi tazminat miktarı fahiştir, istenilen manevi tazminat miktarına, hatta 4'te birine dahi hükmedilse müvekkilim fakirleşecektir, müvekkilim zaten cezaevindedir, aynı zamanda daha önceki celselerde keşif talebimiz vardı, davanın reddini talep ediyoruz.

Özçelik'in avukatı: Davalı cezaevinde değildir, çıkmıştır

1 MİLYON 400 BİN LİRA MANEVİ TAZMİNAT

Davanın kısmen kabulüne karar veren mahkeme, Serbes'in Özçelik'e annesinin vefatı dolayısıyla  550 bin lira, babasının vefatı dolayısıyla  550 bin lira, kardeşinin dolayısıyla 300 bin lira olmak üzere toplam 1 milyon 400 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdi. Manevi tazminatın, kaza tarihi olan 22 Eylül 2017 tarihinden itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte istinaf yolu açık olmak üzere davacıya ödenmesi kararlaştırıldı.

NE OLMUŞTU?

İzmir-Aydın Otoyolu'nda 22 Eylül 2017'de, Emrah Serbes'in kullandığı otomobil, Torbalı kavşağı yakınlarında, Ayhan Özçelik (59) idaresindeki plakalı otomobile arkadan çarpmıştı. Kazada sürücü Özçelik ile 16 yaşındaki kızı Zeynep olay yerinde, eşi Nilgün Özçelik ise kaldırıldığı hastanede 12 gün sonra yaşamını yitirmişti. Serbes, İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığı davada 13 yıl 4 ay, kazadan sonra 34 NT 5005 plakalı otomobili kendisinin kullandığını söyleyen Kenan Doğru ise 1 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.Daha sonra İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 14. Ceza Dairesi kararı hukuka uygun bulmuş, Yargıtay 12. Ceza Dairesi de cezayı onamıştı.

SİLİVRİ AÇIK CEZEVİNE NAKLEDİLMİŞTİ

Olayda annesi, babası ve kardeşini kaybeden Ahmet Mert Özçelik, Emrah Serbes'ten 4,5 milyon liralık manevi tazminat talebiyle dava açmıştı. Serbes İzmir Menemen T tipi Cezaevi’nde bir süre tutuklu kaldıktan sonra İzmir’de bir süre açık cezaevinde kaldıktan sonra Silivri Açık Cezaevi’ne nakledilmişti.


PAYLAŞ

DİĞER YAZARLAR