'Savcılar beni çağırırsa iç savaşa hazırlanan 150 derneğin ismini veririm'

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, Cübbeli Ahmet olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'nün, "2 bin selefi dernek silahlanıyor" ifadesini arkasında durduğunu ve savcıların kendisini çağırması halinde il il belirterek 150 isim vermeye hazır olduğunu söylediğini Haber Global yayınında aktardı.

'2 BİN SELEFİ DERNEK SİLAHLANIYOR' AÇIKLAMASINI DEĞERLENDİRDİ

Gazeteci Saygı Öztürk, emekli Tuğamiral Türker Ertürk, CHP PM üyesi Bülent Tezcan ve emekli Büyükelçi Onur Öymen'in de katıldığı Merdan Yanardağ’ın hazırlayıp sunduğu 5. Boyut’a konuk oldu. Öztürk burada, Cübbeli Ahmet’in, "2 bin selefi dernek silahlanıyor" açıklamasını değerlendirdi.

'BANA GÖRE BİLGİSİNE MUTLAKA BAŞVURULMALIDIR'

Öztürk, “Bugün konuyu tekrar sorduğumuzda bana şunu söyledi; ‘Evet, ben 2 bin civarında dedim ama aslında ben isim isim çıkarttım, şu şu illerimizde başta olmak üzere. Savcılar beni çağırsalar ne biliyorsunuz, hangi silahlanma konusunda sen böyle şeyler söylüyorsun, hangi dernekler, hangi yapılar dese ben en azından 150’sinin ismini vermeye hazırım’ dedi. Yani savcıların kendisini çağırmasını beklediğini ifade etti. Bana göre bilgisine mutlaka başvurulmalıdır” ifadelerini kullandı.Öztürk, "Bana göre bilgisine mutlaka başvurulmalıdır" görüşünü dile getirdi.

Gerçek Gündem


PAYLAŞ