Süleyman Soylu yine Saygı Öztürk'ü hedef aldı

Trabzon'da AKP’li vekilin eşinin kamudaki hızlı yükselişini gündeme getiren gazeteci Saygı Öztürk'e 'Namussuz' diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir kez daha Öztürk'ü hedef aldı.

Soylu, Giresun'daki bürokrat atamalarını eleştiren Saygı Öztürk için "Bundan sonra Bakanlığımızın alacağı tüm kararları da onayınızı almak için gazetenizdeki adresinize göndereceğiz" dedi.

Gazeteci Saygı Öztürk, Sözcü gazetesinde bugün kaleme aldığı ‘Sorumluluktan kurtulamazsınız’ başlıklı yazısında, Giresun’da yaşanan sel felaketinin ardından görev yeri değiştirilen Dereli Kaymakamı’nı hatırlatarak, “Günümüzdeki kaymakamın güvencesi yok. Kaymakam, siyasetçilerin esiri edildi, üstelik dava açma yolu da tıkalı” diye yazdı.

SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Saygı Öztürk’ün yazısı üzerine sosyal medya hesabı üzerinden yazılı bir açıklama yaptı.

Öztürk’ün yazısını ‘husumet’le yazdığını ileri süren Bakan Soylu, “Deveye ”Boynun neden eğri?” diye sormuşlar; ”Nerem doğru ki!” demiş Saygı Öztürk’ün bugünkü yazısındaki eğrileri düzeltmek için aşağıda, açıklama zorunluluğu doğmuştur.” diyerek yazıdaki iddialara sıraladığı 3 madde ile yanıt verdi. Soylu, açıklamasının sonunda da Öztürk’ü “Bundan sonra Bakanlığımızın alacağı tüm kararları da onayınızı almak için gazetenizdeki adresinize göndereceğiz” diye tepki gösterdi.

 


PAYLAŞ