'Diyarbakır'da 770'den fazla sağlık çalışanına Covid-19 tanısı kondu'

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden sağlıkçı Esra Alakuş için anma düzenlendi. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır Şube Eşbaşkanı Şiyar Güldiken, kentte koronavirüs salgını sürecinde 10 sağlık çalışanının hayatını kaybettiğini, en az 770 sağlıkçıya koronavirüs teşhisi konulduğunu açıkladı.

'ÖLMEK DEĞİL, YAŞAMAK VE YAŞATMAK İSTİYORUZ'

Diyarbakır Sağlık Platformu, korona virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle ölen sağlık çalışanı Esra Alakuş için Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi polikliniği önünde anma etkinliği düzenledi. “Ölmek değil, yaşamak ve yaşatmak istiyoruz” yazılı pankartların açıldığı anmaya, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır Eşbaşkanı Şiyar Güldiken, Diyarbakır Tabip Odası Başkanı (DTO) Elif Turan ve sağlık çalışanları katıldı. Anma, yaşamını yitiren tüm sağlık çalışanları için yapılan saygı duruşuyla başladı.

'770'DEN FAZLA SAĞLIK ÇALIŞANINA COVİD-19 TANISI KONDU'

Anmada konuşan SES Diyarbakır Şube Eşbaşkanı Şiyar Güldiken, pandeminin başlangıcından bu yana kentte 10 sağlık çalışanının öldüğünü, 770’den fazla sağlık çalışanına Covid-19 tanısı konulduğunu aktardı. Hükümet yetkilileri tarafından sık sık dile getirilen maske, fiziki mesafe ve temizlik kurallarının salgını durdurma noktasında yetersiz olduğunu kaydeden Güldiken, sağlık ve meslek örgütlerinin sürece dahil edilmesi çağrısı yaptı.

MA


SES

PAYLAŞ