Cem Yılmaz'ın sözleri gündem oldu: Sözelciler yaktı bizi

Cem Yılmaz, Haber Global'de Candaş Tolga Işık'ın programına konuk oldu. Sayısalcılar ile sözelcileri karşılaştıran Yılmaz, "Dünyada bence çok iyi niyetli sayısalcılar olmasaydı, bu sözelcilere kalsaydı dünya biz yanmıştık" dedi. Yılmaz, program sonrası sosyal medyada en çok konuşulan isim oldu.

'BU SAYISALCILARIN İŞİ'

Yılmaz, "Dünyada bence çok iyi niyetli sayısalcılar olmasaydı, bu sözelcilere kalsaydı dünya biz yanmıstık. Sayısalcı çalışıyor, buluyor, algoritma buluyor. İş bilgisayara dönüyor. Dünya çapında bir nete dönüşüyor. Oradan data falan topluyor. Bu sayısalcıların işi. Sözelci durup dururken, 'Oradan alıp oraya veriyorlar' diyor. Sözelciler yaktı bizi" ifadelerini kullandı.

'BİLİYORUM SÖZELCİ OLDUĞUMU'

Kendisinin bilinçli bir sözelci olduğunu söyleyen Yılmaz, "Ben bir şeyle ilgili şaka yaptığımı söylerim. Yitip giden bir uyanışı hatırlatabilirim mizahımda. Ama ben bunlar kadar kendimi ciddiye almıyorum. Ben biliyorum sözelci olduğumu. Hayata ne kadar katkım olduğunun farkındayım" diye konuştu.

Yılmaz şöyle devam etti:

"Tekerliği bulan adam bir anlamda sayısalcı. "Ben bunun köşelerini alırsam bu böyle gider" diyor. Öbürü de "Nereye gidiyon ya tekerlekle " diyor. Bu sözelci işte. Korku, drama bunlar sözelci. Kimse kusura bakmasın. Sözelciler önemli midir? Önemlidir. Ama bak şu an dünyanın dertlerine. Sayısalcılar çözüyor. Bunu da bu kardeşinden duymuş oldun. Yani durum sayısalcı yaptı kuyu kebabını, sözelci ise "Bence tuz koymamalıydı" demesi gibi bir şey."
 

Tükenmez Haber


PAYLAŞ