ABD'de Cadılar Bayramı için Covid-19 uyarıları sıralandı

AA (Arşiv)

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), yaklaşan bayram sezonu öncesi ilk koronavirüs önlemlerini açıkladı. Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeni ile ABD'de hayatını kaybedenlerin sayısı 200 bini aştı. 

'CADILAR BAYRAMI'NA DAİR PEK ÇOK GELENEKSEL AKTİVİTE KORONAVİRÜSÜN YAYILMASI AÇISINDAN YÜKSEK RİSK TAŞIYOR'

CNN'de yer alan habere göre, CDC, Covid-19 salgınında bayram ve tatillere ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada "Cadılar Bayramı'na dair pek çok geleneksel aktivite Koronavirüs'ün yayılması açısında yüksek risk taşıyor. Cadılar Bayramı'na katılmak için birkaç alternatif yol var" ifadeleri yer aldı. CDC, aktiviteler, düşük risk, orta risk ve yüksek risk olarak üçe ayırdı.

ŞEKER TOPLAMAYA ÇIKMAK RİSKLİ

Düşük riskli aktiviteler arasında bal kabağı oymak, ev süslemek, ödül avına çıkmak, sanal kostüm yarışmaları ve aile üyeleriyle film gecesi yapmak yer aldı. Orta riskli aktiviteler arasında ise iki hane arasında "Şeker ya da şaka" avına çıkmak, az kişide oluşan açık hava kostüm yarışması düzenlemek ancak bu etkinliklerde maske ve sosyal mesafe kurallarına uymak yer aldı. Kostümlerin maskeleri olsa da içine tıbbi maske takılması gerektiği belirtildi. Yüksek riskli aktiviteler arasında ise şeker toplamaya çıkmak, kalabalık partilere katılmak, mahallede maskesiz gezmek yer aldı. 


abd

PAYLAŞ