Halil Sezai'nin tutukluluğuna itiraz edildi

Tuzla'da komşusunu darp ettiği gerekçesiyle "silahla kasten yaralama" suçundan tutuklanan şarkıcı Halil Sezai Paracıkoğlu'nun avukatları, tutuklama kararına itiraz etti. Tutukluluğa ilişkin itiraz dilekçesini Anadolu Sulh Ceza Hakimliği’ne veren avukatlar dilekçede müvekillerinin serbest bırakılmasını talep etti. 

NE OLMUŞTU?

Tuzla'da bir sitede 2 villayı film çekimi için kiralayan Paracıkoğlu, yan villada yaşayan Hüseyin Meriç'i (66) darp etmişti. Bunun üzerine Meriç, Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine giderek şikayette bulunmuştu.  Sonrasında ise Paracıkoğlu'nu Kadıköy'deki evinde gözaltına almıştı.

Emniyetteki ifade işlemleri tamamlanan Paracıkoğlu, serbest bırakılmıştı. Ancak daha sonra yeni görüntülerin ortaya çıkması sosyal medyada birçok kişi tepki göstermişti.

Bunun üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, şarkıcı Halil Sezai Paracıkoğlu hakkındaki soruşturmayı, dosyaya giren görüntüler ve alınan beyanlar doğrultusunda genişletmiş, şüphelinin "silahla kasten yaralama", "hakaret", "konut dokunulmazlığını ihlal" ve "tehdit" suçlarından mevcutlu şekilde adliyeye getirilerek ifadesinin alınması talimatını vermişti.

Avukatı ve polis eşliğinde Anadolu Adalet Sarayı'na getirilen Paracıkoğlu, çıkarıldığı hakimlikçe "silahla kasten yaralama" suçundun tutuklanmıştı.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ