Marmara Denizi'nde 4.2 büyüklüğünde deprem

Fotoğraf: AA

İstanbul'da da hissedilen depremin büyüklüğünü 4.2 olarak duyuran Kandilli Rasathanesi, derinliğini ise 12,3 kilometre olarak açıkladı.

VALİLİK: HERHANGİ BİR OLUMSUZLUK ŞU ANA KADAR BİLDİRİLMEDİ

İstanbul Valiliği'nden depremle ilgili yapılan açıklamada, "AFAD Başkanlığı'ndan alınan bilgiye göre saat 16.38 Marmara Denizi'nde Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesi açıklarında 4,2 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir.  Deprem İstanbul'da da hissedilmiştir. Deprem kaynaklı herhangi bir olumsuzluk şu ana kadar bildirilmemiştir.  İstanbul, Tekirdağ/ Marmaraereğlisi ve hissedilen tüm il ve ilçelerimize geçmiş olsun." denildi.

'İNTERNET TABANLI UYGULAMA YA DA SMS'

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Afet anında internet tabanlı mesajlaşma uygulamalarını ya da SMS göndermeyi tercih edin" dedi.

Habertürk yayınına bağlanan Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, 'depremin 1912’de kırılan ve Silivri hattına giden fayın kollarından birinde yaşandığını' belirtti. Üşümezsoy, “deprem Kumburgaz fayı üzerinde olsa yeni hareketleri tetikleme ihtimali daha yüksek olurdu” dedi.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ