Şaban Vatan konuşmayı sosyal medyadan yayınladı

Rabia Naz Vatan'ın babası Şaban Vatan, kızının öldüğü geceye dair 112 Acil Servis ekipleri ve Ambulans şoförü arasında geçen diyalogu paylaştı.

Giresun’un Eynesil ilçesinde 12 Nisan 2018’de şüpheli biçimde yaşamını yitiren 12 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle ilgili adalet arayışını sürdüren baba Şaban Vatan, olayın ardından ambulans şoförü ile 112 Acil arasında geçen telefon görüşmesini paylaştı.

NE OLMUŞTU?

12 yaşındaki Rabia Naz Vatan, 12 Nisan 2018 tarihinde Eynesil’deki evlerinin önünde yaralı halde bulunmuş, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti. Rabia Naz’ın ölümü kayıtlara intihar olarak geçse de adli tıp raporunda ölümün yüksekten düşme değil ‘bedensel travma’ sonucu gerçekleştiği kaydedilmiş, buna rağmen Rabia Naz soruşturmasında takipsizlik kararı verilmişti.

Karara tepki gösteren baba Şaban Vatan, hukuki girişimleri başlatacaklarını belirterek, “Kasıt içerisinde burada bir çocuk canını örtbas etme durumu vardır. Adalet ve Kalkınma Partisi iktidar olarak hepsi bir elden vicdansızlık yapmıştır” ifadelerini kullanmıştı.

Giresun Sulh Ceza Hakimliği, soruşturmada verilen takipsizlik kararına yönelik itirazı da reddetmişti.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ