Demirer, Doğan ve Kulaçoğlu gözaltına alındı

Yazar Temel Demirer

Yazar Temel Demirer 'cumhurbaşkanına hakaret' suçlamasıyla bu sabah gözaltına alındı. Taylan Kulaçoğlu’nun kardeşi Özen Kulaçoğlu ve avukatı Tamer Doğan gözaltına alındı. Bu sabah yapılan polis operasyonlarıyla gözaltına alınan Hakan Gülseven serbest bırakıldı. 

Demirer’in gözaltına alınmasıyla ilgili Twitter’dan paylaşım yapan Sibel Özbudun Demirer, “Az önce 3. Sulh Ceza Hakimliği arama emriyle evimizi basan polisler Temel Demirer’i gözaltına aldılar. Temel’in gözaltı nedeni İsimsizler Hareketi hashtag’inde cumhurbaşkanına hakaret” ifadelerini kullandı.

Demirer, 2018 yılında da HDP’li bazı yöneticilerle birlikte gözaltına alınmış, daha sonra serbest bırakılmıştı. Demirer’e “illegal Kürt kadın örgütünün basın açıklamasına katıldığı” gerekçesiyle “örgüt yöneticisi” suçlaması yöneltilmişti.

Taylan Kulaçoğlu'nun avukatı Tamer Doğan'ın evine de polis baskını yapıldı. Darıca Emekçi Kültür Derneği, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Dernek üyelerimizden Tolga Kubilay Çelik 06.30 saatlerinde evine yapılan baskından sonra gözaltına alınıp Vatan Emniyet'e götürüldü. Diğer üyemiz Av. Tamer Doğan'ın evinde ise polis baskını devam ediyor. Sürecin takipçisi olacağız" dedi.

Balıkesir Ayvalık’ta 17 Mayıs günü gözaltına alınan ve sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle tutuklanan Taylan Kulaçoğlu’nun evine polis baskın düzenledi. Kulaçoğlu’nun kardeşi Özen Kulaçoğlu’nun gözaltına alındı. Bu sabah Twitter’dan paylaşım yapan anne Saliha Kulaçoğlu, “Evimizi polis bastı an itibari ile kızım Özen gözaltına alındı arama devam ediyor…” ifadeleriyle polis baskınını duyurdu. Özen Kulaçoğlu ise paylaşımında, “20 tane polis bastı, gözaltına alınıyorum evden” dedi.


PAYLAŞ