Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi 2022’de izleyici ile buluşacak

Fotoğraf: AA

Nuri Bilge Ceylan’ın heyecanla beklenen yeni filmi Kuru Otlar Üstüne, 2022’de izleyici ile buluşacak.

BU YILIN BAŞINDA ORTAYA ÇIKMIŞTI

Nuri Bilge Ceylan’ın Kuru Otlar Üstüne adını taşıyan yeni bir film üzerinde çalıştığı bu yılın başında ortaya çıkmış, film, 12 Punto TRT Senaryo Günleri’nde bu yıldan itibaren her yıl Türkiye sinemasının ustalarından birine verilecek “Ustaya Saygı TRT Ortak Yapım Ödülü”ne layık görülen ilk yapım olmuştu.

NET BİLGİ YOK

Daha sonra 2020-2 Sayılı Sinema Destekleme Kurulu Kararı’yla Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan 2 milyon TL yapım desteği alan Kuru Otlar Üstüne’nin ne zaman hayata geçirileceği merak konusu olmaya devam ederken, filmin çıkış tarihiyle ilgili önemli bir bilgi gün yüzüne çıktı. Filmin tam olarak ne zaman izleyici ile buluşacağına dair net bir bilgi bulunmuyor. Ancak 2006 yapımı İklimler’den beri her filminin dünya prömiyerini Cannes Film Festivali’nde yapan Ceylan’ın yeni filmini de ilk olarak Cannes’da sinemaseverlerin beğenisine sunacağı tahmin ediliyor.

OYUNCU KADROSU

Cineuropa tarafından paylaşılan bilgiler, Ceylan’ın yeni filminin konusu ve oyuncu kadrosu hakkında ilk detayların ortaya çıkmasını sağladı. Arte France Cinéma’nın ortak yapımcısı olacağı filmin oyuncu kadrosunda Deniz Celiloğlu, Merve Dizdar ve Musab Ekici yer alıyor.

Çekimlerine önümüzdeki yıl başlanacak olan film, Anadolu’da ücra bir köyde zorunlu görevini tamamlarken, İstanbul’a atanmayı uman genç öğretmen Samet’e odaklanıyor. Samet, beklediği atama gelmeyince, saplanıp kaldığı bu kasvetli hayattan kaçma umudunu hepten yitirir. Ancak kendisi gibi öğretmen olan Nuray ile karşılaşması, karanlık düşüncelerinden ve endişelerinden kurtulmasını sağlayabilir.

IONCINEMA, Filmloverss


PAYLAŞ