Cübbeli Ahmet Hoca: Bazı isimler verdim

Fotoğraf: AA

Selefi derneklerin silahlandığı iddialarını gündeme getiren 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, “Söylediklerim kayda geçti” dedi ve ekledi: 
Emniyet yetkilileri anlattıklarıma şaşırmadı. Geniş çaplı araştırmaya ihtiyaç var.

POLİS ÇAĞIRDI

İsmailağa tarikatının “Ekran yüzü”, konumunda olan ve kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, Selefi derneklerin yaklaşık iki bininin silahlandığını gündeme getirmişti. Ünlü'yü savcılık değil ama polis çağırdı.

'ŞAŞIRMADI'

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre İstanbul'da polise üç saat süreyle bilgi veren Ünlü, “Polis anlattıklarıma şaşırmadı” dedi. Ünlü, emniyette bilgi verdiği konularla ilgili anlatımlarını şöyle aktardı:

'KAYDA GEÇİRİLDİ'

"Emniyet mensuplarına, selefi dernek yapılanmaları, bunların mescitlerle ilgili çalışmalarını, bize değişik illerden gelen bilgilere dayanarak anlattım. Bazı isimler de verdim. Söylediklerim kayda geçirildi."

"Benim anlattıklarım karşısında bilgi alan emniyet mensuplarının hayretler içinde kalacaklarını sanıyordum. Ancak hayret belirtisi göstermediler. Bana fazla soru yönelttiler. Tabii ben bazı şeyler anlattım. Bazılarını da söylenenlere atıfta bulundum."

"Bunların araştırılması gerekiyor. Benim onları tek başıma bulmam, öğrenmem mümkün değil. Bunun için internetten de araştırma yapılması lazım. Bunların emniyet tarafından geniş bir biçimde araştırılmasına ihtiyaç var."

 


PAYLAŞ