CHP'li Özkoç: Kardeş Azerbaycan'ın daima yanındayız

Fotoğraf: AA

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç,“Çatışma bir an önce bitirilmelidir. Kardeş Azerbaycan'ın daima yanındayız. Saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

'AZERBAYCAN'IN DAİMA YANINDAYIZ'

Ermenistan ve Azerbaycan silahlı kuvvetleri arasındaki çatışmaya ilişkin açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Azerbaycan'a destek verdi.
Twitter hesabından açıklama yapan Özkoç, “Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırısını şiddetle kınıyoruz. Çatışma bir an önce bitirilmelidir. Kardeş Azerbaycan'ın daima yanındayız. Saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, "Ermenistan'ın başlattığı saldırı neticesinde şehit ve yaralılarımız var" demişti. Bunun üzerine Türkiye'nin Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Azerbaycan'ın yanında olunduğu vurgulanmıştı. 

AKAR: ALÇAK SALDIRIYI KINIYORUZ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ise, "Alçak saldırıyı kınıyoruz.Toprak bütünlüğünü koruma mücadelesinde sonuna kadar Azerbaycan Türkü kardeşlerimizin yanında olacağız" ifadelerinde bulundu.

PAYLAN: KAZANANI OLMAZ

Azerbaycan ve Ermenistan askeri güçleri arasındaki çatışma hakkında açklama yapan HDP milletvekili Garo Paylan ise, "Bu savaşın kazananı olmaz ama kaybedeni Ermeni ve Azeri halkları olacaktır. Ateşkesin sağlanması için sorumluluk alalım" dedi.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ