'Tek çare üretim ve üretene destek verilmesidir'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, 3 gün boyunca Adana'nın Karataş İlçesi'ne bağlı 13 köyü gezerek üretici köylülerle buluştu. CHP'li Barut, "Tek çare üretim ve üretene destek verilmesidir" ifadelerini kullandı. 

'ÜRETİCİ KÖYLÜLERİMİZ ÜRETTİĞİNDEN KAZANAMIYOR'

CHP Karataş İlçe Başkanı Cengiz Şimşek’in de katıldığı toplantılarda köylülerle bir araya gelen Barut, destek bekleyen, ürünü para etmeyen üreticinin sorunlarının çözümsüz olmadığını belirterek “Tek çare üretim ve üretene destek verilmesidir” dedi. CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, Karataş Ovası'nda üreticilerle bir araya gelerek sorunlarını, talep ve beklentilerini dinleyip çözüm adına birlikte neler yapabileceklerini değerlendirdi. Bölgede üreticiler ağırlıklı olarak buğday, mısır, karpuz, soğan, soya, pamuk ve narenciye üretimi ile hayvancılıkla uğraşıyor. Çiftçilerin gündeminde yüksek üretim maliyetleri ve para etmeyen ürünler var. Yüksek maliyetler altında çiftçi ve besicinin yüzünün gülmediğine dikkat çeken Barut, "Üretici köylülerimiz ürettiğinden kazanamıyor, maliyetler altında eziliyor. Ürünü para etmeyen çiftçimizin, etinden sütüne zarar eden besicimizin sorunları çözümsüz değildir” dedi. 

'TEK ÇARE ÜRETİM VE ÜRETENE DESTEK VERİLMESİDİR'

Üretici köylüleri açlık ve yoksulluğa mahkum edenlerden seçimlerde hesap soracaklarını söyleyen Barut, “Üretici köylülerimiz iktidardan tarımsal üretime ve üretene, yetiştiricilerimize destek bekliyor. Ama onlar adım bile atmıyor. Tarımsal üretim ve üretene destek verilmezse çiftçimizin yüzü gülmez, kentimiz ve ülkemiz gelişip kalkınmaz. Tek çare üretim ve üretene destek verilmesidir. Halkın iktidarında maliyetler altında ezilen, ürünü para etmeyen ve kan ağlatılarak mağdur edilen üretici köylülerimizin yüzünü güldüreceğiz" diye konuştu.

Evrensel


PAYLAŞ