AYM Başkanı’nın yazısının bulunduğu kitap ‘sakıncalı’ bulundu

İçişleri Bakanı Soylu ve Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan arasındaki polemik devam ederken, Aslan’ın kitabı sakıncalı bulundu.

Diyarbakır Kadın Ceza İnfaz Kurumu, Rosa Kadın Derneği'nden tutuklu Figen Ekti'ye yazarları arasında Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan'ın da olduğu “İfade Özgürlüğü: İlkeler ve Türkiye” isimli kitabı 'sakıncalı' bularak vermedi.

Söz konusu kitap 30 Kasım - 2 Aralık 2006 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen “İfade Özgürlüğü: İlkeler ve Türkiye” başlıklı uluslararası konferansta sunulan bildirilerden oluşuyor.

Bildiri sunanlar arasında Gökçen Alpkaya, Kerem Altıparmak, Arnaud Amouroux, Christoffer Badse, Fikret Başkaya, Ayhan Bilgen, Osman Can, Mustafa Erdoğan, Fikret İlkiz, Levent Korkut, Laurent Pech, Sophie Redmond, Türkan Sancar, Şanar Yurdatapan da bulunuyor.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu yaşanan olayı, "Şu skandala bakar mısınız? Şu skandala bakar mısınız? Cezaevleri derebeylik mi? Bandrollü, aralarında AYM başkanı Zühtü Arslan'ın da yazarı olduğu bir kitap bu Diyarbakır Kadın Ceza İnfaz Kurumu sakıncalı diyerek bu kitabı vermemiş..!” notuyla Twitter hesabında duyurdu.

Duvar


PAYLAŞ