Nusret'in Boston şubesi kapatıldı

Fotoğraf: Twitter

Nusret Gökçe'nin ABD'nin Boston kentindeki şubesi, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) önlemlerine uymadığı gerekçesiyle kapatıldı. Boston Lisans Kurulu, 18 Eylül'de açılan Nusr-Et Boston şubesinin Covid-19 önlemlerine uymadığını tespit etti.

'MASKESİZ GİRİLİYOR'

CNN'in aktardığı habere göre kurulun internet sitesinde yer alan bilgiye göre, restoran işletmecisi ve personelin maske takmadığı, yangın çıkışlarının kapalı olduğu belirtildi. Aynı zamanda restoran hakkında yapılan şikayetlerde de restoranın kalabalıklığı, müşterilerin maskesiz içeri girmesine izin verildiği aktarıldı. 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Thank you ♥️Boston is also done ✅next ... Aman dikkat Apple kuyrugu degil Nusr-Et Boston . #saltbae #saltlife #salt

Nusr_et#Saltbae (@nusr_et)'in paylaştığı bir gönderi (18 Eyl, 2020, 11:25ös PDT)

 

İÇKİ RUHSATI SÜRESİZ ASKIYA ALINDI

Şikayetler sonucu restoranın operasyonlarını durdurma kararı alındı ve alkollü içecek lisansının süresiz olarak askıya alınmasına karar verildi. Bugün restoranın durumuna ilişkin acil bir görüşme yapılacak. 

AÇIKLAMA YAPILMADI

Koronavirüs önlemlerine uyulmadığının tespitinden önce de restorana 23 Eylül'de teftiş yapılmış, olması gerek soğuklukta olmayan buzdolapları, el yıkama alanı ve gıda depolama alanı arasında mesafe olmaması, bulaşık yıkama makinelerinin yanlış sıcaklıkta olması gibi nedenlerle restoranın puanı düşürülmüştü. Nusr-Et Boston şubesi yetkilileri, CNN'in haber konusunda görüş talebine yanıt vermedi. 

T24


PAYLAŞ