Ece Üner cinsiyetçi yorumunu savundu

Show TV ana haber bültenini sunan Ece Üner'in, ABD'li televizyon yıldızı Kim Kardashian'ın Dağlık Karabağ konusundaki paylaşımlarına dair kullandığı ifadeler tepki topladı.

Üner ise eleştirilere sosyal medya hesabından yanıt verdi; oyuncu Deniz Çakır'ın kendisine yönelik "Pek yahu" tepkisi üzerinden “Pes’miş! Özünde; “bir yerinden uydurma” dedim!" dedi.

Üner, “Pes’miş! Özünde; 'bir yerinden uydurma' dedim! Biraz da Can Yücel okuyun!" diyerek dedi.

KIM KARDASHIAN NE DEDİ?

Tartışmanın temelinde, bir Ermeni olan Kim Kardashian'ın Dağlık Karabağ krizi konusunda Türkiye'ye yönelttiği eleştiriler bulunuyor. Kardashian 27 Eylül tarihinde yaptığı paylaşımlarda, son krizi Azerbaycan'ın Ermenistan'a gerekçesiz yere saldırmasının tetiklediğini savunmuştu.

ABD Başkanı Donald Trump'la yakın ilişkileri de bulunan Kardashian, 'Türkiye'nin Bakü'ye silah ve savaşçı desteği yapmaması için uyarılması' çağrısında bulunmuştu.

ECE ÜNER NE DEMİŞTİ?

Ermenistan'daki gelişmelere dair geçmişte de sık sık siyasi çıkışlarda bulunmuş Kardashian'ın bu sözleri, dün akşam Show TV ana haber bülteninde de haberleştirildi. Spiker Ece Üner ise sonrasında, "Kim Kardashian'ın kameralara göstermeye alışık olduğu büyük bir kaynağı var, yine aynı kaynağı mı referans aldı acaba?" ifadelerini kullandı.

Özellikle kadın hakları konusundaki sivri çıkışları ile bilinen Üner'in bu sözleri, sosyal medyada cinsiyetçilik tartışmasını tetikledi. Ece Üner ismi Twitter'da uzun süre en çok konuşulanlar arasında kaldı. Birçok kullanıcı Üner'e destek verdi ama birçokları da kadın bedeni üzerinden sarf edilen bu sözlerin, hem de bir ana haber bülteninde sarf edilmesini eleştirdi.

Üner'i eleştirenler arasında, şarkıcı Hilal Cebeci, oyuncu Deniz Çakır ve köşe yazarı Ayşe Özyılmazel de vardı.


PAYLAŞ