Gelecek Partisi'nin 6 ilçe başkanı istifa etti

AA

Gelecek Partisi'nin İzmir'deki 6 İlçe başkanı, Karabağlar İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen basın toplantısı ile istifalarını kamuoyuyla paylaştı. İstifa eden ilçe başkanları adına açıklamalarda bulunan Torbalı İlçe Başkanı Zeynel Abidin Fidaner, kendilerine verilen vaatler olduğunu ancak bu sözlerin tutulmadığını öne sürdü.

FİDANER, İLÇE BAŞKANLARI ADINA AÇIKLAMA YAPTI

Torbalı, Karabağlar, Menderes, Karaburun, Seferihisar ve Konak ilçe başkanlarının katıldığı toplantıda, Torbalı İlçe Başkanı Zeynel Abidin Fidaner, ilçe başkanları adına açıklama yaptı. Fidaner, yaklaşık 8 aydır mücadele verdiklerini ve kendilerine verilen vaatler olduğunu ancak bu sözlerin tutulmadığını söyledi. Bu süreçte ilçe başkanlarına herhangi bir değer verilmediğini gördüklerini ileri süren Fidaner,  il ve genel merkezin kendilerine herhangi bir katkısının olmadığını aktardı.

'YÜKSEK MİKTARDA PARALAR TALEP EDİLDİ'

Fidaner şöyle devam etti:

"Genel merkezden gönderilen tabelalar var. Genel Başkanımızın görsel tablolarının genel merkez tarafından yapılacağını söylediler. Daha sonra bizden paralar talep edildi. Yüksek miktarlarda paralar talep edildi. Kendi ilçem adına 80-100 bin tabela parası çıktı. Bunların ilçe başkanlıkları tarafından ödeneceği söylendi. Biz bu paraları bizim ödemeyeceğimizi söyledik. Bununla ilgili de baskılar aldık. Hatta bununla ilgili benden senet talep edildi."

Fidaner, eski il başkanı Cem Kavur ve ekibi görevden alındıktan sonra yerine atanan mevcut il başkanıyla da bir türlü ortak noktada buluşamadıklarını belirtti. Kendisi dahil Karabağlar, Menderes, Karaburun, Seferihisar ve Konak ilçe başkanlarının bugün istifa ettiğini vurgulayan Fidaner, Buca, Gaziemir, Balçova, Narlıdere, Çeşme ve Tire ilçe başkanlarının da bir süre önce görevlerinden ayrıldığını kaydetti.

Independent Türkçe, AA


PAYLAŞ