Helikopterden atıldığı belirtilen Servet Turgut hayatını kaybetti

Çizim: Timur Çelik

Gözaltına alındıktan sonra Osman Şiban’la birlikte helikopterden atıldığı belirtilen ve 20 gündür yoğun bakım servisinde yaşam mücadelesi veren Servet Turgut hayatını kaybetti.

NE OLMUŞTU?

Van'ın Çatak ilçesinde "Yıldırım-10 Norduz" operasyonuna çıkan askerler tarafından Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Çığlıca köyünün Yoğurtlu mezrasında 11 Eylül’de gözaltına alındıktan 2 gün sonra Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesinde tedavi altında oldukları ortaya çıkan ve görgü tanıkları tarafından Osman Şiban’la birlikte helikopterden atıldıkları belirtilen 7 çocuk babası Servet Turgut, yoğun bakım servisinde yaşamını yitirdi. Şiban ve Turgut'un yüksekten düştüklerini doğrulayan hastane raporu da bulunuyor. 

Servet Turgut

SORU ÖNERGELERİ

HDP Van Milletvekili Tayip Temel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığı’na soru önergesi vermişti. DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu da iddiaları Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a sormuştu.

VALİLİK: KAYALIK ALANDA DÜŞTÜ

Van Valiliği'nden yapılan açıklamada ise "S.T. isimli şahsın, 'dur' ihtarına uymayarak kaçmaya çalıştığı esnada kayalık alanda düştüğü ve yaralandığı gözlemlenmiş, şahıs, mukavemet göstermesine rağmen yakalanıp usulüne uygun olarak muhafaza altına alınmıştır" denilmişti.
 

MA/Tükenmez Haber


PAYLAŞ