CHP'li Emir'den Bakan Koca'ya: İddiamızı doğrulamış oldu

"Belge denilen, iddia edilen evrakla ilgili üzerinde bir tarih yok" diyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya CHP'li Murat Emir’den yanıt geldi. CHP'li Emir, sosyal medya platformu olan Twitter'dan yapmış olduğu paylaşımda, Koca için "İddialarımızı doğrulamış oldu" dedi.

FAHRETTİN KOCA: HANGİ TARİH ARALIĞINDA ALINDIĞINA DAİR BİR NOT YOK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün düzenlediği basın toplantısı sırasında CHP'li Emir'in 'Koca'nın bin 512 hasta var dediği gün 29 bin 377 vaka vardı' iddialarına yanıt verdi. Koca, belgelerin kabul edilemeyeceğini belirterek "Hangi tarih aralığında alındığına dair bir not yok. Bizim kullandığımız programda böyle bir arayüz yok" dedi. Tabloda paylaşılan bütün verilerin doğru olduğunu söyleyen Koca, “Testi pozitif çıkanların her biri vakadır, büyük kısmı belirti göstermiyor. Testi pozitif çıkmış herkesi ifade eden vaka kelimesinin anlamı ile hasta kelimesinin anlamı aynı değildir.” şeklinde konuştu.

CHP'li Emir'in Twitter'dan yapmış olduğu paylaşım şöyle:

"Sağlık Bakanı, 29 bin 377 vaka iddiamıza yanıt veremedi. Üstüne, belirti göstermeyen vakaların tabloya dahil edilmediğini de belirterek, iddiamızı doğrulamış oldu. 'Tarih yok' dediğiniz belgenin de tarihini işaretledik, buradan bakabilirsiniz sayın Fahrettin Koca."

Tükenmez Haber


PAYLAŞ