TikTok'ta 'mafya hizmeti reklamı' yapan kişi tutuklandı

Yerel seçimlerde Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde belediye başkanlığı için Adalet ve Kalkınma Partisi'nden (AKP) aday adayı olan Baran Kejanlı adlı kişi, sosyal medya platformu olan TikTok'ta yapmış olduğu paylaşımda; parasını kaptıran, çaresiz kalan, mahkeme yollarında sürünen vatandaşlara seslendiğini belirterek, kendisine başvurabileceklerini söyledi. Kısa sürede kullanıcıların tepkisine yol açan Kejanlı, polisin operasyonuyla yakalanarak gözaltına alındı.  Kejanlı'nın nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandığı bildirildi.

'NE GEREKİYORSA ONU DA YAPARIZ'

Kejanlı, "Tek bir adres vardır. O da Baran Kejanlı. Her türlü kardeşlerimin yanında olurum. Ne gerekiyorsa onu da yaparız" ifadelerini kullandı.

AKP'Lİ BİRÇOK İSİMLE FOTOĞRAFI BULUNUYOR

Kejanlı'nın daha önce AKP'den Urfa Ceylanpınar belediye başkanlığı için aday adayı olduğu öğrenildi. Twitter hesabında sürekli AKP ve Recep Tayyip Erdoğan'ı öven Kejanlı'nın BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Erdoğan ve AKP’li birçok isimle de fotoğrafları bulunuyor.

'TEK ADRES BARAN KEJANLI'

Kejanlı, TikTok’ta paylaştığı videoda, parasını kaptıranların, işini mahkemede çözemeyenlerin kendisine başvurabileceğini söyledi. Video, ekşisözlük'te açılan bir başlıkla gündeme geldi. Kendini TikTok’ta paylaştığı bir video ile tanıtan Baran Kejanlı isimli şahıs, verdiği mafya hizmetlerini sıralayıp "tek adres Baran Kejanlı" dedi. Kejanlı, parasını kaptıran, mağdur ve çaresiz, işini mahkemede çözemeyen kişilerin kendisine başvurabileceğini söyledi. 

GÖZALTINA ALINDI

Kısa sürede kullanıcıların tepkisine yol açan Kejanlı, polisin operasyonuyla yakalanarak gözaltına alındı. Kejan, ifadesi alınmak üzere Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

'HALKI KANUNLARA UYMAMAYA TEŞVİK'TEN TUTUKLANDI

Paylaşılan görüntüler kısa sürede diğer sosyal paylaşım sitelerinde yayımlanması üzerine kullanıcıların tepkisine yol açtı. Paylaşımın gözaltına alınan Kejan, ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı, nöbetçi sulh ceza hakimliğince ‘halkı kanunlara uymamaya teşvik’ suçundan tutuklandı.


PAYLAŞ