George R. R. Martin, Game of Thrones'un en sevdiği bölümünü açıkladı

Game of Thrones evreninin yaratıcısı George R. R. Martin, Game of Thrones'un en sevdiği bölümünü ve en sevmediği sahnesini açıkladı. Dizinin hayranları, son sezonu acımasızca eleştirse de Martin'in en sevmediği sahne dizinin ilk sezonunda bulunuyor. Martin, ilk sezonun 6. bölümündeki Robert Baratheon'un avlanma sahnesinden memnun olmadığını ifade ediyor.

'ORMAN YANGINI PATLAK VERDİĞİNDE MUHTEŞEMDİ'

Martin, dizinin en sevdiği bölümünün ilk büyük savaş sahnelerinden birini içeren "Blackwater" (Karasu) olduğunu söyledi. İkinci sezonun 9. bölümü olan "Blackwater"da Stannis Baratheon, filosuyla King’s Landing’e saldırıyor ancak bu Tyrion ve son anda gelen Tywin Lannister tarafından başarılı biçimde püskürtülüyor. Winteriscoming.net'in haberine göre Martin şu ifadeleri kullandı:

"Orman yangını patlak verdiğinde muhteşemdi. Dizinin en sevdiğim bölümlerinden biri. Kesinlikle yazdığım dört bölümden en çok bunu seviyorum."

'BU YÜZDEN BİR AV SAHNESİ YAPMADIM'

Öte yandan, ünlü yazarın sevmediği dizi sahnesini tahmin etmek o kadar da kolay değil. Her ne kadar dizinin son sezonu hayranlardan ciddi tepki ve eleştiri toplasa da Martin’in sevmediği sahne dizinin ilk döneminde çekilen bölümlerinden birine uzanıyor. Entertainment Weekly'nin haberine göre Martin ilk sezonun 6. bölümündeki Robert Baratheon’un avlanma sahnesinden memnun olmadığını belirtiyor: 

"Kitapta Robert ava çıkar, bir yaban domuzu tarafından boğulduğu haberini alırız, onu geri getirirler ve ölür. Bu yüzden bir av sahnesi yapmadım. Fakat bir kraliyet av partisinin nasıl olduğunu biliyorum. Büyük çadırlar, avcılar, köpekler olur. Boynuzlar üflenir. Bir kral böyle avlanır. Bir yaban domuzuna denk gelmeyi uman üç arkadaşının elinde mızrakla ormanda dolaşmazdı."

Independent Türkçe, Winteriscoming.net, Entertainment Weekly


PAYLAŞ