Erdoğan'dan 35 maddelik ekonomi paketi talimatı

Fotoğraf: AA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Genel Merkezi'ndeki toplantıda 35 maddelik ekonomi paketinin bir an önce Meclis gündemine gelmesini istedi.

'MECLİS GÜNDEMİNE GELSİN'

Erdoğan, önceki gün gece saat 23.30’a kadar AKP Genel Merkezi’nde kongre süreci ve Meclis’te görüşülecek kanunlar için hazırlık yaptı. Erdoğan, MYK toplantısının yanı sıra AKP Genel Merkezi’ne gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AKP Grup Başkanı Naci Bostancı ve AKP Grup Başkan Vekili Mehmet Muş ile toplantıda bir araya geldi. Basına kapalı düzenlenen toplantıda Erdoğan, 35 maddelik ekonomi paketinin bir an önce Meclis gündemine gelmesini istedi. Bunun ardından Pakdemirli, dün de Meclis’te grup başkan vekilleri ile bir toplantı yaptı.

'REKABET ETMEYİN'

Hürriyet'ten Gizem Karakış'ın haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, MYK toplantısında, “İl başkanları, belediye başkanları ve milletvekillerimiz uyumsuzluk, rekabet içinde olmasınlar. Milletvekillerimiz, il başkanları belirlenirken nefsani davranmasın. Karar mercii bellidir, son kararı Genel Merkez verir” uyarısı yaptı.
 


PAYLAŞ