Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı

AA

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yayımlanan açıklamaya göre, birçok ilde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI İÇ VE DOĞU KESİMLERDE AZALACAK

MGM tarafından yapılan açıklama doğrultusunda Niğde, Kayseri, Sivas, Kastamonu, Sinop, Erzincan ve Siirt çevrelerine gök görültülü sağanak yağış uyarısında bulunuldu. Açıklamada doğrultusunda kuzey ve doğu kesimleri ile Doğu Akdeniz’in parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık olması bekleniyor. Hava sıcaklığının ise iç ve doğu kesimlerde biraz azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin edirken; uyarıların başlangıç periyodunun bugün saat 18:00, bitiş zamanının ise yarın saat 18:00 olduğu belirtildi.

'DİKKATLİ VE TEDBİRLİ OLUNMASI GEREKMEKTEDİR'

Meteoroloji, kuvvetli yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısında bulunduğu açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Yağışların; Rize il geneli ve Artvin’in kıyı kesimleri ile Trabzon’un doğusunda yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m²) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Rüzgarın; Doğu Anadolu’nun güney ve doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”


 


PAYLAŞ