Ey ahaliiii...

Duyduk, duymadık demeyiiin.

Türkiye’nin 3. büyük partisi HDP yok ediliyoooor.

Halkın oylarıyla Meclis'e seçilen milletvekilleri uyduruk gerekçelerle azlediliyooor. Seçimle kazandığı 65 belediyeden 54’üne el kondu, kayyım atandı.

Polisler milletin seçilmiş vekillerini itip kakıyor.

Bütün bunlar kıyamet alametiii, duyduk duymadık demeyiiin,

1933’te Almanya’da Hitler de aynı şeyi yapmıştı. Sonu ne olduuuu?

Ey ahaliii,

Susmayın, sustukça sıra size gelecek…

********

Evet, Erdoğan iktidarının baş yardakçısı Bahçeli MHP’si ile birlikte, Türkiye’nin 3. Büyük partisi HDP’yi yok etmek için kendi yaptıkları kanunları bile çiğneyerek sürdürdükleri saldırı 1933 Almanyasına döndürdü Türkiye’yi.

Olayların üstünden 6 yıl geçtikten sonra başlatılan 'Kobani eylemleri' soruşturmasında gözaltına alınan 20 HDP yöneticisinden 17'si tutuklandı.

A group of people standing next to a car

Description automatically generated

Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, HDP MYK üyesi Alp Altınörs, Dış İlişkiler Komisyonu üyesi Nazmi Gür, eski milletvekili Ayla Akat Aka, BDP eski Eş Genel Başkanı ve milletvekili Emine Ayna, HDP RTÜK üyesi Ali Ürküt ve eski milletvekili Prof. Dr. Emine Beyza Üstün tutuklananlar arasında.

Eski HDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Altan Tan ve Gülfer Akkaya, yurt dışı yasağı konularak serbest bırakıldı.

Bir açıklama yaparak, tutuklansa da tutuklanmasa da Kars Belediye Eşbaşkanlığı görevinden istifa edeceğini açıklayan Ayhan Bilgen, tutuklanır tutuklanmaz görevden alındı. Yerine yönetimi devralması gereken diğer eşbaşkan Şevin Alaca ve Kars Belediye ve İl Genel Meclisi üyeleri de sabaha karşı evlerine yapılan baskınlarla gözaltına alındılar.

Kars Valisi Türker Öksüz kayyım olarak atandı. HDP’nin seçimle kazandığı toplam 65 belediye sayısı indi 11’e. 8 il belediyesinin tümü kayyıma devir.