Bakan Pakdemirli: Şu an itibariyle yangın kontrol altında

Fotoğraf: Ekran Görüntüsü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Hatay’ın Arsuz ilçesine bağlı Karahüseyinli mahallesinde, kentte meydana gelen orman yangınlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

'KONTROL ALTINDA'

Yangının kontrol altında olduğunu söyleyen Pakdemirli, "Çok ciddi kasıt şüpheleri ortaya çıktı. Valiliğimiz çok yönlü soruşturuyor. Dört kişi gözaltına alındı. Bunlardan ikisinin serbest bırakıldı" dedi.

'GÜLÜP GEÇİN'

İmara açılma idddialarıyla ilgili de konuşan Pakdemirli, "Ormanlar anayasayla korunduğu için ormanların imara açılması, madene tahsis edilmesi, turizme tahsis edilmesi söz konusu değildir. Spekülasyonlara vatandaşların kulak asmamasını, gülüp geçmesini rica ediyorum." ifadelerinde bulundu.

Pakdemirli yangının boyutu hakkında ise şunları kaydetti:

"Dün akşam itibarıyla baktığımızda 300-400 hektar olabilir gibi görmüştük ama bugün itibarıyla bu hesabın üzerine gitmedik. Burada öncelik, yangının söndürülmesiydi. Bunların hepsinin hesaplarını yapıyoruz, en yakın zamanda hem Avrupa Yangın Birliğine hem de internet sitemizde bunları yayınlıyor olacağız . Çok büyük bir yangın değil ama özellikle bizi korkutan kısmı meskun mahale yakın olmasıydı."

Tükenmez Haber


PAYLAŞ