‘Kılıçdaroğlu alzaymır hastalığına tutulmuş’

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, erken seçim konusunda MHP lideri Devlet Bahçeli’ye yaptığı çağrıya “Zannederim Kılıçdaroğlu siyasi alzheimer hastalığına tutulmuş” diyerek yanıt verdi.

Akçay, Isparta İl Başkanlığı 13. Olağan Kongresi'nde konuştu.

Erhan Akçay, partisinin kendi gündemine hâkim bir siyasi parti olduğunu savundu. Zaman zaman birilerinin ortaya bir gündem attığını kaydeden Akçay, “İsterler ki o gündemin peşine takılsınlar. Bazen bize eleştiri yönelttiler. Filanca yerde bir şey oluyor Milliyetçi Hareket Partisi’nden neden hamle yok dediler. Çünkü biz başkalarının gündeminin peşine takılmayız” dedi.

'CUMHURBAŞKANI ADAYI ARAYIŞLARINA DEVAM ETSİNLER'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Sayın Devlet Bahçeli erken seçim ilan etsin” şeklinde bir açıklama yaptığını ifade eden Akçay, “Bunu duyunca fevkalade güldük, gülümsedik. Zannederim Kılıçdaroğlu siyasi alzheimer hastalığına tutulmuş. Sayın genel başkanımız buna ilişkin görüşlerini, partimizin tutumunu defalarca söyledi. Fakat bunları duymazlıktan gelerek kendi gündemini hakim kılma çabalarından, nafile çabalarından başka bir şey değildir. Kılıçdaroğlu’na tavsiyemiz bir kahvehaneye gitsin, bir sıfır kağıt açtırsın, iskambil oynarken yana otursun, yancılık yaparken bir taraftan da 2023 seçimlerine kadar sembolik Cumhurbaşkanı adayı arayışlarına devam etsin. Tavsiyemiz budur” diye konuştu.

Akçay'ın konuşmasının ardından yapılan oylamada, elektrik akımına kapılması sonucu yaralandığı için hastanede tedavisi süren Nail Bayram'ın yerine göreve getirilen Basri Sönmez, MHP Isparta İl Başkanı seçildi.

AA


mhp

PAYLAŞ