'Devlet kurumlarının üyeleri kaşınırsa, elektriği hemen kesilir'

Fotoğraf: Twitter

Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım AYM binasını paylaşarak 'ışıklar yanıyor' polemiğiyle ilgili yapılan açıklamaların ardından bir yorum da Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas'tan geldi. Barlas, "Devlet kurumlarının üyeleri kaşınır ve gece karanlığında ışıklarını yakarlarsa, bunların elektriği hemen kesilir" yazdı.

'GENELKURMAY'I AKLA GETİRDİ'

Sabah gazetesi başyazarı Mehmet Barlas, söz konusu mesajın eski Genelkurmay'ın ışıklarını akla getirdiğini belirterek, "Olayı Anayasa Mahkemesi de ciddiye almış olmalı ki, dün onlar da ışıklı mesajın Anayasa Mahkemesi'ni ilzam etmediğini açıkladılar." diye yazdı.

'EĞİTİM ÇALIŞMALARINA BAŞLAMALI'

Barlas, devamında şunları kaydetti:

"Artık biliyoruz ki Ankara'daki devlet kurumlarının üyeleri kaşınır ve gece karanlığında ışıklarını yakarlarsa, bunların elektriği hemen kesilir. Garip olan bunca yaşanılan acı ve tatlı deneyler sonunda bile bir yüksek yargıcın kendi toplumunun davranışlarını tahlil edecek yeteneğe sahip olmamasıdır... Anayasa Mahkemesi bu aksaklık konusunda kendi üyelerine dönük eğitim çalışmalarına başlamalıdır."

NE OLMUŞTU?

AYM’nin Enis Berberoğlu kararının yerel mahkeme tarafından tanınmaması tepkilere neden olmuştu. Bu kararın ardından AYM binasının fotoğrafını paylaşan AYM üyesi Engin Yıldırım “Işıklar yanıyor” yazmıştı. Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı da benzer bir paylaşımda bulunarak "Işıklarımız hiç sönmüyor" paylaşımında bulunmuş, bir çok AKP'li siyasetçi de tepki göstermişti. Yıldırım ise daha sonra özür dilemişti.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ