Erdoğan: Ne erken seçimi ya

Cumhurbaşkanı Erdoğan erken seçim iddialarıyla ilgili "Çıkıyorlar erken seçim. Ne erken seçimi ya? Dünyanın hangi ülkesinde belirlenen süre dışında erken seçime gidlir? Bunlar kabile devletlerinin yaptığı şeylerdir. Türkiye artık eski Türkiye değil. Yeni Türkiye'de belirlenen zaman neyse, şimdi de 2023'ün Haziran'ıdır ve 2023 Haziran'da seçim yapılacaktır" diye konuştu.

BATI'DA BÖYLE BİR ŞEYİ GÖRÜR MÜSÜNÜZ? 

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'erken seçim' tartışmaları hakkında yaptığı açıklama şu şekilde:

"Çıkıyorlar 'erken seçim'. Ne erken seçimi ya? Dünyanın hangi gelişmiş ülkesinde belirlenen zamanın dışında bir seçime gidilir? Bunlar kabile devletlerinin yaptıkları işlerdir. Bakarsınız 3 ayda bir, 6 ayda bir, senede bir seçime giderler. Gelişmiş olan, gelişmekte olan bir ülkede böyle bir şeyi göremezsiniz. Amerika'da, Batı'da böyle bir şeyi görür müsünüz? Hayır. Türkiye artık eski Türkiye değil. Yeni Türkiye'de belirlenen zaman neyse, ilan edilen zaman neyse, şimdi de 2023'ün Haziran'ıdır ve 2023'ün Haziran'da seçim yapılacaktır. Onu öne almak falan söz konusu değildir. Bunu bilmeleri lazım."

Tükenmez Haber


PAYLAŞ