HDP Sözcüsü Günay: Tek bağımız halkımızladır

Fotoğraf: HDP

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Ebru Günay, "HDP’nin illa bir yerle bağını arıyorsanız biz söyleyelim, bizim tek ve en sağlam bağımız halkımızladır” dedi. Günay açıklamasında "HDP’de rant arayan ama aradığı rantı bulamayan isimler üzerinden HDP’yi kriminalize edemezsiniz. HDP’nin illa bir yerle bağını arıyorsanız biz söyleyelim, bizim tek ve en sağlam bağımız halkımızladır. Bütün saldırılara karşı anti-faşist bloku büyüterek faşizmi yeneceğimize dair kararlığımız tamdır." diye konuştu.

'UMUT OLABİLECEK BİR GELECEK HAYAL ETTİK'

Günay, parti genel merkezinde düzenlediği basın açıklamasında HDP’nin sistem partilerine karşı gerçek bir alternatif olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Bizler HDP’yi kurduğumuzda; bu ülkenin emekçileri, ezilenleri, yoksulları için umut olabilecek bir gelecek hayal ettik. Kürt siyasal hareketi ile Türkiye Sosyalist hareketinin stratejik ortaklığına dayanan bu fikir, halkların ortak yaşamı, kadın mücadelesinin engin deneyimi ve inadıyla zenginleşti, ekoloji mücadelesinin yerelliği ile memleketin her yerinde ses oldu, gençlik aşısıyla gençleşti, sınırlarını aştı. Her dinden her inançtan yoldaşlarımızın katkılarıyla bir halklar bahçesine dönüştü. "

‘HİÇBİR PARTİ AYAKTA KALAMAZDI'

"HDP günümüzde, AKP-MHP’nin faşizme yürüyüşü önündeki en kararlı siyasi direniş mevzisidir" diyen Günay, şöyle devam etti:

"Bu ülkeyi ve ülkenin güzel halklarını faşizme mahkum etmeyeceğiz. Demokratik siyasette ısrar ederek puslu havayı mutlaka dağıtacağız. Çözümün adresi bizler olacağız. Toplumla müzakere ederek faşizme karşı direniş hattını daha da güçlendirecek ve bu mücadelenin öncü partisi olacağız! Kürt sorununun demokratik temelde çözümü ve Türkiye’nin demokratikleştirilmesi mücadelesinden bir an bile taviz vermeyeceğiz. "

PAZAR GÜNÜ İSTANBUL'DA 8. YIL KUTLAMASI

Demokratik siyasette ısrar ederek puslu havayı dağıtacaklarını belirten Günay, "Çözümün adresi bizler olacağız. Yaptığınız her saldırı bizi büyütmekten başka bir işe yaramayacaktır. HDP’de rant arayan ama aradığı rantı bulamayan isimler üzerinden HDP’yi kriminalize edemezsiniz. HDP’nin illa bir yerle bağını arıyorsanız biz söyleyelim, bizim tek ve en sağlam bağımız halkımızladır. Bütün saldırılara karşı anti-faşist bloku büyüterek faşizmi yeneceğimize dair kararlığımız tamdır. Tecride karşı mücadele etmeye devam ederek bu ülkeye barışı, demokrasiyi ve adaleti mutlaka ama mutlaka getireceğiz. Bu vesileyle pazar günü İstanbul’da yapacağımız merkezi kutlamamıza bütün dostlarımızı davet ediyoruz ve herkesi bekliyoruz." dedi.

YENİ BİR MÜCADELE PROGRAMI

Günay, İstanbul’da 10-11 Ekim’de gerçekleştirdikleri Parti Meclisi (PM) toplantısında bütün sorunları detaylıca ele aldıklarını belirterek, partinin yeni bir mücadele programı üzerinden çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Günay, sözlerini şöyle tamamladı:

"Değerli basın emekçileri bütün bunları 10-11 Ekim tarihinde İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz PM toplantısında detaylıca ele aldık. Partimiz yeni bir mücadele programı üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Detaylarını en kısada kamuoyuyla paylaşacağız. 10 Ekim’de hayatını kaybeden canlarımıza adanan PM toplantımızda anti-faşist mücadele blokunu bir kez daha kurma kararımız teyit edilmiştir. Bu konuda çalışmalarımız başlamış durumda ve en kısa sürede de bunun sonuçlandıracağız.  "

Tükenmez Haber


PAYLAŞ