Tuzla'da iş cinayeti: 1 işçi hayatını kaybetti

Fotoğraf: Evrensel

İstanbul'un Tuzla ilçesinde bulunan bulunan Desan Tersanesi'nde iş cinayeti meydana gedi. Taşeron firma Vefa Denizcilik bünyesinde çalışan bir işçi, yaşamını yitirdi.

İş cinayeti bugün sabah saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, calaskayla kaldırılan boru flanşın kopmasıyla Adem isimli bir işçinin üzerine düştü. Borunun altında kalan işçi yaşamını yitirdi.

'BİR İŞÇİ ARKADAŞIMIZI DAHA İŞ CİNAYETİNE KURBAN VERDİK'

Yaşanan bu iş cinayetinin işçi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerinin alınmamasıyla meydana geldiğini belirten Emek Partisi Tuzla İlçe Başkanı Çilem Tekalmaz, “Bir işçi arkadaşımızı daha iş cinayetine kurban verdik. Bunun sorumlusu AKP iktidarı, Çalışma Bakanlığı ve tersane patronlarıdır” dedi.

'İŞÇİLER SALGIN KOŞULLARINDA ÖLÜMLE BURUN BURUNA ÇALIŞIYOR'

Öte yandan pandemi sürecinde de tersanelerdeki önlemlerin yetersiz olduğuna dikkat çeken Tekalmaz, “Gerekli önlemlerin alınmadığını sürekli tersanelerde dağıttığımız bildirilerde de anlatmaya çalışıyoruz. İşçiler salgın koşullarında ölümle burun buruna çalıştırılıyor, önlemler alınmıyor. İl örgütümüz de son yaptığı açıklamada tersanede vakaların arttığına ve tedbir alınması gerektiğini işaret etti. Bütün işçileri yaşadıkları bu sorunlara karşı, yaşam hakkı için örgütlenmeye, mücadele etmeye çağırıyoruz” dedi.

Evrensel


PAYLAŞ