'Zaynal Abakarov neden sorgulanmıyor, neden korunuyor?'

Dersim'de 5 Ocak gününden bu yana kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'nun ablası Aygül Doku, kız kardeşi için yeniden başlatılan arama çalışmaları ile ilgili, "Ben kız kardeşimin baraj gölünde olduğunu düşünmüyorum. Gülistan karada aranmalı, farklı çalışmalar yapılmalı" ifadelerini kullandı.

TUNCELİ VALİLİĞİ, 18 AĞUSTOS'TA ARAMALARIN DURDURULDUĞUNU AÇIKLAMIŞTI

Gülistan Doku için 227 gün boyunca Uzunçayır Baraj Gölü - Dinar Köprüsü mevkiinde yapılan aramalar sonuç vermemiş ve Tunceli Valiliği 18 Ağustos’ta aramaların durdurulduğunu açıklamıştı. Valilik, aradan yaklaşık 2 ay geçtikten sonra önceki gün yeniden Gülistan Doku için su yüzeyi ve su dibinde arama çalışması başlattı.

ARAMA ÇALIŞMALARI AYNI YERDE 3'ÜNCÜ KEZ BAŞLATILDI

Arama çalışmalarının aynı yerde 3’üncü kez başlatılmasını değerlendiren abla Aygül Doku, “İlk günden beri kardeşim o suda değil diyorum, kimse inanmıyor bana. Biz, aile olarak kızımızın orada olduğunu, intihar ettiğini düşünmüyoruz. Öldürüldüğünü düşünüyoruz. Gülistan neden intihar etsin ki? Gülistan, kaybolmadan bir gün önce benden hazırlık kitapları almamı istedi, bizler ile konuştu, intihar edecek bir sorunu yoktu” dedi.

'BU ADAM NEDEN BU DERECE KORUNUYOR ANLAMIŞ DEĞİLİZ'

Gülistan Doku’nun erkek arkadaşı Rus uyruklu Zaynal Abakarov’un neden sorgulanmadığını anlayamadıklarını belirten abla, “Her şeyini biliyordu ve Gülistan’ın başına her ne geldi ise kesinlikle bilgi sahibi. Buradan soruyoruz. Üvey babası polis Zaynal Abakarov, neden gözaltına alınmıyor ve neden sorgulanmıyor oysa bir sürü delil var ortada. Bu adam neden bu derece korunuyor anlamış değiliz” ifadelerini kullandı.

T-24


PAYLAŞ