"Kimse 'Aç mısın, tok musun kiranı ödeyebiliyor musun?' demiyor"

Denizli Valisi Ali Fuat Atik’in yeni tip koronavirüs tedbirlerini denetlerken maske takmayan ve "Gebermek istiyorum, piyasanın haline bak” diyen esnaf Üzeyir Yazır faturalarını ödeyemediğini, valinin ziyareti sırasında kendisine ceza kesildiğini söyledi. Üzeyir, "Aç mısın tok musun kiranı ödeyebiliyor musun diyen yok" dedi.

'GEBERMEK İSTİYORUM'

Atik’in önceki gün Covid-19 önlemleri kapsamında yaptığı ziyaretlerde gündem olan iki görüntü ortaya çıktı. Bunlardan birisi Atik’in kendisini tanımayan esnafın dükkanını kapatma emri vermesiydi. Atik bu görüntülerin ardından özür diledi. Bir diğeri ise Atik’in esnaf Üzeyir Yazır’a “Neden maske takmıyorsun” diye sorması ve “Piyasanın haline bak, gebermek istiyorum” yanıtı aldığı görüntüydü.

'UTANIP SIKILAN SİYASETÇİ, BÜROKRAT GÖRMEDİK'

Artı TV’ye konuşan Üzeyir Yazır, Atik'in ziyaretinin ardından kendisine maske takmadığı için ceza kesildiğini belirterek şunları söyledi:

Vali, emniyet müdürü, belediye başkanı üçü kol kola girip gelmişler. Maske takmadığıma takıldı. Ama hiç kendisi demedi “Bizim idaremizde sorun var mıdır” acaba? Bu konuda utanıp sıkılan siyasetçi, bürokrat görmedik. Özeleştiriyi kendilerine yapmıyor.

Ayağımızda çorap yok, maske takmışız… Maske benim son derdim. Benim asıl derdim geçim. Burası en işlek cadde. Kiralar yüksek. 100 güne kadar burada 10 tane esnaf kepenk kapatır. 2-3 aylık kiram birikmiş durumda, 3 tane elektrik faturam birikti. Su faturası 5 tane filan olmuştur. Onları ödeyemiyorum. Maskeden ceza kestiler, kestiler. Ödemiyorum demiyorum, ödeyemiyorum.

Aç mısın tok musun kiranı ödeyebiliyor musun diyen yok. AK Parti’ye kayıtlı olanlar yardım aldı. Bir kere sosyal yardımdan bin 200 lira verdiler, bir kere de bin lira verdiler.

Artı TV, Tükenmez Haber


PAYLAŞ