21 yaşındaki Hazal'ı reddettiği erkek öldürdü

Fotoğraf: Twitter

Kendisini reddettiği belirtilen Mehmet Ali Atış tarafından vurulan ve yoğun bakıma alınan Hazal Tektaş, tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

21 YAŞINDA

İstanbul Esenler Otogar Bağlantı Yolu kenarında, dün 03.00 sıralarında, Mehmet Ali Atış (19) ile Hazal Tektaş (21) arasında bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. İkili arasındaki tartışma büyüyünce Tektaş bir anda oturduğu yerden kalkarak kaçmaya başladı. Atış da peşinden gittiği Tektaş’a yolun karşısına geçmek istediği sırada belinden çıkardığı tabanca ile ateş etti. Başından vurulan Tektaş yere yığıldı.

KENDİNİ DE ÖLDÜRDÜ

Hürriyet'in haberine  göre Atış, daha sonra aynı tabancayı başına dayayıp ateşledi. Yoldan geçenler, polis ve sağlık ekiplerine ihbarda bulundu. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, Tektaş’a ilk müdahaleyi yaparak yakındaki özel bir hastaneye kaldırdı. Tektaş hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Atış’ın ise olay yerinde öldüğü belirlendi.

KCDP İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİ HATIRLATTI

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'ndan Hazal Tektaş hakkında yapılan paylaşımda "Kadınlar kendi hayatları üzerinde karar almak istedikleri için öldürülüyor. İstanbul Sözleşmesi’ni uygulamak ve kadınları korumak zorundasınız" denildi.

Hürriyet, Tükenmez Haber


PAYLAŞ