'Askıda ekmek kampanyası ciğersizlerin midesine dokundu'

Kolaj: Tükenmez Haber

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, eleştirilere neden olan 'askıda ekmek' kampanyasıyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyası bazı ciğersizlerin midesine dokundu. Aşımızı taşa çevirenler, soframıza tefrika taşıyanlar, huzurumuza kaos doğrayanlar iş başında !" ifadelerini kullandı.

'MİLLETİN FAKRÜZARURET İÇİNDE KALDIĞI ÇIKARIMINDA BULUNAN DENSİZLER '

Devamında ise şunları kaydetti:

"Haramla beslenip zehir kusan tipler helal lokmanın değerini ne bilsin!  Kimselere ahvalini açmadan ihtiyacını gidermenin tat ve saffetini utanmazlar nasıl hissetsin!"

"Askıda ekmek, asil ve âlicenap ecdadımızın yüzlerce yıllık tesanüt geleneğinin bugüne yansımasıdır. Yaralamadan yardım etme,  incitmeden paylaşma inceliğinin muazzam bir tezahürüdür."

"Askıda ekmeğe siyaset katmak ve bundan suni gündemler icat etmek; milletin aşına kir akıtmaktır, ekmeğine zehir sürmektir, sofrasına necaset bulaştırmaktır."

"Askıda ekmek kampanyasından ekonominin batakta olduğu, milletin fakrüzaruret içinde kaldığı çıkarımında bulunan densizler çekilin! Millî kültürümüzün yüksek değerlerini mülevves ellerinizle kirletmeyin."

NE OLMUŞTU?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ekmek fiyatlarındaki artışa tepki olarak 'askıda ekmek' kampanyası başlattığını duyurmuştu. MHP Çankaya İlçe Başkanı Serkan Damar, kampanya kapsamında 'askıda ekmek' noktasının fotoğraflarını Twitter hesabından "Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda ‘Askıda Ekmek’ kampanyasını Çankaya ilçemizde başlatmış bulunmaktayız." diyerek paylaştı. Söz konusu fotoğrafta, MHP Çankaya İlçe Başkanlığı tarafından sokakta bir noktaya yerleştirilmiş bir stand ve çevresine poşetler içinde asılmış ekmekler görülüyor.

ÖZTRAK, BABACAN, ZEYREK...

Öte yandan kampanya hakkında 'milletin aç olduğunu anımsattığı' iddiasıyla muhalefet liderleri, köşe yazarları ve sosyal medya kullanıcıları tarafından çok sayıda eleştiri yapılmıştı.

Bunlardan bazıları şu şekilde:

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Saray ittifakı milletimizi bir ekmeğe muhtaç etti.   Milletimizi yokluğa düşürenlerden biri millete sabır telkin ederken, diğeri millete "askıda ekmek" vaat ediyor. Milletimiz kimlerin ne yaptığını görüyor, Notlarını veriyor, İlk sandıkta da bunların alayını evlerine gönderecek.


DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Bundan hiç utanmıyorlar mı? Adaleti, insan haklarını, demokrasiyi askıya alırsanız o ekmeği de askıya koymak zorunda kalırsınız. Milliyetçilik askıya ekmek koymak değildir

Sözcü Yazarı Deniz Zeyrek: Emin olun, bilgiyle yazıyorum, kampanya en çok AK Parti'yi rahatsız etti. Bize hep soruyorsunuz ya 'erken seçim olur mu' diye… 'Askıda ekmek varken Erdoğan seçime gitmez' diyorum"

Tükenmez Haber


PAYLAŞ