Fahrettin Koca yanıtladı: Menzil Tarikatı'nın bakanlıktaki rolü ne?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Menzil Tarikatı'nın bakanlıktaki rolü ne?" sorusuna yanıt verdi. Gazeteci Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Sağlık Bakanlığı'nda Menzil Tarikatı'nın çok fazla örgütlendiği konuşuluyor. Siz bu konuyla ilgili araştırma yapıyor musunuz? ?" sorusunu şöyle yanıtladı:

"Vatandaşımız şundan emin olsun. Beynini, zihnini kiraya vermiş hiçbir kimse ve de bir şekilde bir yerde odaklanma noktasındaki her düşünceye, karşı olacağımızı ve bununla mücadele edeceğimizden emin olsun."

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde çok eşliliği savunan, bilimsel olmayan sosyal medya paylaşımları da bulunan GATA başhekim yardımcısı Ali Edizer, tartışmalara neden olmuştu. Daha sonra Edizer'in, 'görevinden el çektirildiği' duyurulmuştu.

Konu hakkında bir yazı yazan Odatv Haber Müdürü ve Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu, Sağlık Bakanlığı’nda Menzil tarikatının yapılaştığını belirtmişti.
GATA başhekim yardımcısı Ali Edizer'in yükselişine dikkat çeken Terkoğlu, "Ali Edizer gibi ne doktorluktan ne ahlaktan anlayan biri nasıl oldu da bu kadar yükseldi? 2005’te bir sağlık ocağında doktorken, 2012’de Sağlık Bakanlığı’nda nasıl özel kalem müdürü oldu? Bu tırmanışın sırrını kendisi 'Recep Abimle yakın çalıştım' diye anlatıyor. Menzil cemaatinden olduğunu gizlemeyen Edizer, 'abi' diyerek yine Menzilci olan ve AKP iktidarında 13 yıl Sağlık Bakanlığı yapan Recep Akdağ’ı kastediyor. Şaşırtmıyor, çünkü Akdağ dönemi Sağlık Bakanlığı’nın 'Menzil Bakanlığı' olarak anılma dönemiydi." ifadelerinde bulunmuştu.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ