'Ezsinler bizi, öldürsünler. Zaten yaşatmıyorlar ki'

Maden kazasında engelli kalan ve 14 yıldır iş kazası tazminatı ödenmeyen İdris Sarıkaya, Soma'da madencilerin haklarını alması için yaptıkları eyleme destek verdiğini belirtti. Kaymakamlık önünde haklarını aramak için toplandıklarını fakat yürüyüşüne izin verilmediğini belirten Sarıkaya, günlerce 30-40 arkadaşlarıyla gözaltında tutulduklarını söyledi. 

'BU HESAP MAHŞERE KALMAYACAK'

Sarıkaya yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

 "Oradan Manisa Salihli'ye geçtik. 'Gideceğiz, hakkımızdır' dedik. Bu parayı Azim Uyar'dan alacağız, bu hesap mahşere kalmayacak. Bizi kimse oyalamasın. Bu arkadaşımın gözleri, benim kopan bacağım geri gelmeyecek ama biz o Azim Uyar'dan, vicdansızdan adaletin verdiği değeri alacağız. Sonuna kadar alacağız. Çevik kuvvet mi, TOMA mı gelecek, kim gelirse gelsin. Ezsinler bizi çiğnesinler. Bizi öldürsünler, zaten yaşatmıyorlar ki..."
 

GÜNLERDİR YÜRÜMEYE ÇALIŞIYORLAR

Manisa’nın Soma ve Ermenek’in Karaman ilçelerindeki maden işçileri, ödenmeyen ücretleri ve kıdem tazminatları için Ankara’ya yürümeye çalışıyor. Soma’daki işçiler Salihli’ye ulaşırken, burada bekleyişlerini sürdürüyor. Ermenek’teki işçiler ise Kaymakamlığı ile görüşmeyi sürdürüyor. İşçilerin bu akşam basın açıklaması yapması bekleniyor.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ