Akşener'den iktidara: Biriniz yalan söylüyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasını, "Hem 'Ekonomi uçuyor' deyip hem de askıda ekmek kampanyası başlatıyorsanız biriniz yalan söylüyor demektir" sözleri ile eleştirdi. Akşener, "Millet sizden doğalgaz faturasına çözüm istiyor siz ancak gemi üzerinden poz veriyorsunuz. Hayaller doğalgaz ile zengin olmuş Türkiye, gerçekler askıda ekmek kampanyası" dedi.

Partisinin TBMM grup toplantısında konuşan Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Zonguldak'ta Fatih sondaj gemisinde yaptığı açıklamada Karadeniz'de bulunan doğalgaz rezervinin 405 milyar metreküpe yükseldiğini duyurması içinse "Sıkıştıkça gaz bulup zor durumdaki vatandaşın kendinizce gazını almaya çalışmanız artık sıktı. Hayaller doğalgaz ile zengin olmuş Türkiye, gerçekler askıda ekmek kampanyası" yorumunu yaptı.

YALANLAR ARTIK DİKİŞ TUTMUYOR

Akşener, şöyle konuştu: 

“Askıda ekmek uygulaması zaten geleneğimizde olan bir uygulama. Ama öyle ortalık yerde parti logolu askı yaptırarak değil fırında usturupluca yapılan bir uygulama. Bunlar artık milletimize o kadar yabancılaşmış ki askıda ekmeği bile düzgün yapamıyorlar. Asıl dikkat edilmesi gereken gerçek şu; hem 'ekonomi uçuyor' deyip hem de askıda ekmek kampanyası başlatıyorsanız biriniz yalan söylüyor demektir. Ya 'Uçuyoruz' diyen ya 'Sabır' diyen yalan söylüyor, ya ‘Damat Bakan çok iyi onunla gurur duyuyoruz’ diyen yalan söylüyor ya da ‘Askıda ekmek kampanyası başlatıyoruz’ diyen yalan söylüyor. Yalanlar artık dikiş tutmuyor.

'ERDOĞAN SIKIŞTIKÇA GAZ BULUYOR, SIKTI BE KARDEŞİM'

Erdoğan'ın duyurduğu doğalgaz rezervi hakkında değerlendirmelerde bulunan Akşener, "Sayın Erdoğan müjdelerini hep sıkıştığı anlara saklar. Nitekim cumartesi günü geminin güvertesine çıktı 85 milyar metreküplük yeni bir doğalgaz keşfinin müjdesini verdi. Biz Türkiye’nin bir metreküp kaynak bulmasından mutlu oluruz. Ama artık sıktı be kardeşim. Sıkıştıkça gaz bulup zor durumdaki vatandaşın kendinizce gazını almaya çalışmanız artık sıktı. Havalar soğuyor, millet daha fazla doğalgaz yakmaya başlayacak. Bir yandan doğalgaz bulduk diye caka satıyorsunuz, diğer yandan faturalara zammı bindiriyorsunuz. Millet sizden doğalgaz faturasına çözüm istiyor siz ancak gemi üzerinden poz veriyorsunuz. Hayaller doğalgaz ile zengin olmuş Türkiye, gerçekler askıda ekmek kampanyası" ifadelerinde bulundu.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ