CHP, sahte alkol ölümlerini araştıracak

AA (Arşiv)

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), çok sayıda kişinin ölümüne neden olan sahte içki piyasasını araştırmak üzere bir heyet oluşturdu. Heyet, sahte içki nedeniyle hayatını kaybedenlerin aileleriyle de görüşerek bir rapor hazırlayacak. 9 Ekim'den bu yana sahte içkiden zehirlendiğini belirtilen 67 kişi hayatını kaybetti. 

'SAHTE İÇKİYE BAĞLI ÖLÜMLERİ' ARAŞTIRMA HEYETİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Türkiye’nin farklı illerinde sahte içkiden kaynaklı ölümler üzerine ‘sahte içkiye bağlı ölümleri’ araştırma heyeti oluşturdu. Heyette CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, İzmir Milletvekilleri Sevda Erdan Kılıç ve Mahir Polat, Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül ve Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer yer aldı.

RAPOR HALİNE GETİRİLEREK KAMUOYUNA SUNULACAK

Kırıkkale ve İzmir'de sahte içki nedeniyle ölenlerin aileleri ve kalıcı sağlık sorunu yaşayan kişilerle  görüşmeler yapan heyetin, incelemelerini bitirdikten sonra sahte içkiye iten nedenleri ve yaşanan mağduriyetleri rapor haline getirerek kamuoyuna sunacağı öğrenildi.

Duvar, Tükenmez Haber


PAYLAŞ