Akit'te yayımlanan yazı tepki çekti: Coşkun'a büyük ayıp

Ekran Görüntüsü: Tükenmez Haber

Yeni Akit gazetesi'nde "Rasim Bolbol" imzasıyla yayımlanan ,"Millete “g.t kılı” diyen Bekir’e pamuğu tıkadılar" başlıklı yazıda yaşamını yitiren Sözcü gazetesi yazarı Bekir Coşkun hedef alındı. Akit gazetesine daha sonra çok sayıda isim tepki gösterdi.

'İMAMIN ELİNE DÜŞTÜ'

Yazıda "Hayatı boyunca hep ezan ve sela düşmanlığı yaptı. Ama kaderin cilvesine bakın ki, son yolculuğuna ezan ve sela ile uğurlandı. Gördünüz, 28 Eylül 2016 tarihli Sözcü’de 'İmamları görünce kaçasım geliyor' diye yazan Bekir Coşkun, ne kadar çabalasa da en nihayetinde bir imamın eline düştü. Halbuki ona göre 'son derece gereksiz' bir görev ifa ediyordu imamlar." denildi.

'GASSALIN PAMUĞU TIKAMASINA ENGEL OLAMADI'

Tepki çeken yazının devamında şunlar kaydedildi:

Malum, kendisine 'İslam’a ve Müslümanlara niçin hakaret ediyorsun? Yaptığın gazetecilik falan değil, tetikçilik' eleştirileri getirilmesini de hiç mi hiç umursamadı Bekir Coşkun. O, maşeri vicdana hep kulak tıkadı. Elbette bu kulak tıkamalar, gassalın kendisine pamuğu tıkamasına engel olamadı."

'BU NE İNSANLIK NE GAZETECİLİK'

Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici, Yeni Akit gazetesine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi. Bildirici, "Bu ne insanlık, ne de gazetecilik. Bakalım bu ülkenin muktedirleri Yeni Akit’in Bekir Coşkun’a yaptığı bu terbiyesizliği, bu izansızlığı nasıl karşılayacak? Yazık bu güzelim ülkeye.." düşüncesini dile getirdi. 

Akit için gelen diğer tepkilerden bazıları ise şu şekilde:
 

Tükenmez Haber


PAYLAŞ