'Sokaktan hayretler içinde geçtim, kızlar bira içiyordu'

Fotoğraf: Twitter

İlahiyat profesörü Nihat Hatioğlu,Sabah gazetesindeki köşe yazısında ismini vermediği bir ilde sokaktan geçerken “hayretler içerisinde kaldığını”, bunun sebeplerinden birisinin dört genç kızın dışarıda bira içiyor olması olduğunu söyledi. Hatipoğlu bu ifadeleri nedeniyle sosyal medyada gündem oldu.

Hatipoğlu söz konusu yazısına şöyle devam etti:

Ben gençleri çok seviyor ve onlara güveniyorum. Zira her gün sokaktayım. Ve kulağında küpesiyle, farklı giyim tarzıyla, kollarında dövmeleriyle görünen gençlerin yolumu kesip beraber fotoğraf çektirdiklerini, ellerindeki sigarayı edeben -saklamaya çalıştıklarını görüyorum. Biliyorum.

'DÖRT GENÇ KIZIMIZ BİRA İÇİYORLARDI'

“Bir ilimizdeki bir sokaktan hayretler içinde geçtim” diyen Hatipoğlu, şunları söyledi:

" Meğer o sokak genç kız ve erkeklerin daha yoğun geldikleri bir yermiş ve dışarıda, içeride doğrusu Avrupa'nın herhangi bir merkezindeki görüntüyü aksettiriyordu. Dışarıda dört genç kızımız bira içiyorlardı. Yüzümüzde maske vardı. Beni tanıdılar ve dördü birden biralarını sakladılar. Mahcup bir gülümseme ile "Hocamız geçiyor çocuklar" dediklerini işittim. Daha var. Edep, saygı elbet var."

Hatipoğlu, “Ama oradakiler de bu ülkenin evlatları, çocukları.  Onları yok saymak yerine var kabul edip, öyle hareket etmek lazım. Ve o gençlerimizi asli karakterine yönlendirecek bir yol takip etmeliyiz. Yoksa gelecekte köprü altlarında vücuduna zehir enjekte eden genç bedenlere şahit oluruz” şeklinde konuştu

Tükenmez Haber


PAYLAŞ