'Sıkıyorsa buyurun sokağa çıkın'

Fotoğraf: AA

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, “Zillet ittifakının medyadaki ve siyasetteki sözcülerinin; uzunca bir süredir sokak eylemleri çığırtkanlığı ve kaos tellallığı yaparak, ülkede toplumsal çatışma yaratma peşinde olduğu dikkati çekmektedir. MHP olarak, uslanmak bilmeyen bu demokrasi suikastçılarına davetiye çıkarıyoruz: Sıkıyorsa buyurun sokağa çıkın!'' dedi.

'MACERA PEŞİNDE KOŞAN CHP'

Yazılı bir açıklama yapan Yalçın, gazeteci Saraç’ın Tele1’in internet sitesinde yayımlanan “Sokak hazır, muhalefetin silkelenmesini bekliyor!” başlıklı yazısına tepki gösterdi. Saraç’ın yazısında halkı sokağa çağırdığı görüşünü savunan Yalçın, şunları söyledi:

"Öfke birikimi halkta değil, iktidara uzanamayan CHP ve yancıları arasındadır. Tahammülsüzlük, hoşgörüsüzlük ve sıkışınca antidemokratik yollara müracaat, CHP’nin siyasi duruşunun özetidir. Gezi ve 15 Temmuz benzeri yeni bir macerayla sosyal kaos yaratma peşinde koşan CHP, anlaşılan geçmişte yaşananlardan ibret almamakta ısrarcıdır. MHP olarak, uslanmak bilmeyen bu demokrasi suikastçılarına davetiye çıkarıyoruz: Sıkıyorsa buyurun sokağa çıkın! Hatta önde N. Saraç, yanında da CHP yöneticileri bulunsun."

Tükenmez Haber


PAYLAŞ