Gay penguen çift, lezbiyen penguen çiftin yumurtalarını çaldı

Fotoğraf: Ekran Görüntüsü

Hollanda DierenPark hayvanat bahçesindeki bakıcılar, ‘baş belası’ olarak ün salmış gay penguen çiftin, komşu bir lezbiyen çiftin bütün bir yumurta yuvasını çaldığını fark etti.

'YUMURTA EVLAT EDİNME'

‘Queer penguen topluluğunda’, yumurta evlat edinmek nispeten yaygın bir uygulama. Birçok durumda, hayvanat bahçeleri ve akvaryumlar, çakıllardan sahte yuvalar yapmak gibi civciv besleme ihtiyacı duyduklarını düşündüren davranışlar sergileyen gay ve lezbiyen çiftlere kuluçkadan çıkmamış yumurtalar veriyor.Bunun yanında, bu sefer farklı bir durum yaşandı. DierenPark’taki gay, gözlüklü penguen cinsi çift, bakıcılarından yumurta talep etmek yerine, iki müstakbel annenin bütün yumurtalarını çaldı.

İLK VUKUAT DEĞİL

Diken'de yer alan habere göre bu olay, çiftin ilk vukuatı değil. Çift, daha önce başka bir penguen ailesinin de yumurtalarını çalmış fakat çalınan yumurtalar çatlamamış. Hayal kırıklığına uğrayan çiftin tekrar yumurta çalmasını normal bulan bakıcılar, dişi penguen çiftlerin hiçbir zaman böyle bir davranış sergilemediğini söylüyor.

 

 


PAYLAŞ