Addams Ailesi dizisi yakında ekranlara gelebilir

Addams Ailesi / Fotoğraf: MGM

Yönetmenliğini Tim Burton'ın yaptığı, canlı çekim yeni bir Addams Ailesi dizisi yakında ekranlara gelebilir.

Independent'ten Annabel Nugent'in haberine göre ürkütücü aileye odaklanan yeni bir TV dizisinin yönetmenliği ve baş yapımcılığı için Noel Kabusu'nun (The Nightmare Before Christmas) yaratıcısıyla görüşüldüğü söyleniyor.

'SENARİSTLERLE ANLAŞILDI'

Deadline'ın doğruladığı üzere, çıkacak dizinin senaryosunu yazmak için Amazon Prime'ın eleştirmenlerden olumlu yorumlar alan şovu Into the Badlands'in yaratıcıları Alfred Gough ve Miles Millar'la anlaşıldı.

Pek ayrıntı olmasa da, Deadline'a konuşan kaynaklara göre yeni dizi ironik ailenin günümüz dünyasındaki yaşantısına odaklanacak ve Wednesday Addams'ın bakış açısından anlatılacak.

Karikatürist Charles Addams'ın 1938'de The New Yorker için yarattığı kurgusal Addams ailesinin hikayesi, yıllar içinde birden fazla kez ekranda boy gösterdi.

Bunlardan en ünlüsü Raul Julia, Anjelica Huston, Christopher Lloyd ve Christina Ricci'nin oynadığı, orijinal film serisiydi. Serinin üç filmi 1991, 1993 ve 1998'de vizyona girdi. Ancak yıldızlardan bazıları üçüncü filmde yer almamıştı.

Yapım, 2019'da Charlize Theron, Oscar Isaac ve Bette Midler'ın rol aldığı animasyon filmi olarak yeniden çekilmişti

BURTON'UN KARİYEDİNDE NADİR

Addams Ailesi'nin yeni uyarlaması başlarsa dizi, Burton'ın kariyerindeki az sayıdaki televizyon projesinden biri olacak.

Ölü Gelin'in (The Corpse Bride) yaratıcısının önceki TV yapımları arasında Alfred Hitchcock Presents'in tekil bölümlerinin yönetmenliği var.

Burton aynı zamanda 1998 tarihli popüler filmi Beterböcek'in (Beetlejuice) animasyonlu serbest bir uyarlamasının da baş yapımcılığını üstlenmişti.

Şu an itibariyle proje için teklif veren birçok alıcıdan biri de Netflix.

Dizinin yayın tarihiyse henüz açıklanmadı.

Çeviren: İrem Oral
 


PAYLAŞ