Bakan Koca'dan İmamoğlu'na 'geçmiş olsun' telefonu

Kolaj: Tükenmez Haber

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs testi pozitif çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiğini belirtti. Öte yandan İstanbul'da salgının seyrine ilişkin yapılan toplantıya İmamoğlu'nun davet edilmemesi üzerine Koca eleştirilmişti.

Koca, "COVID-19 testinin pozitif çıktığını öğrenince arayıp, geçmiş olsun dileklerimi ilettiğim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu’na buradan bir kez daha geçmiş olsun diyorum. Bu vesileyle, salgının yayıldığı İstanbul’da halkımızı tedbirli olmaya davet ediyorum" dedi. 

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, bakan yardımcıları, il sağlık müdürü, saha koordinatörleri ve başhekimlerle bir araya gelerek İstanbul'da salgının seyrini görüşmüştü. Toplantıya İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu davet edilmemesi üzerine Koca eleştirilmişti. Bu duruma tepki gösterenlerin başında da İmamoğlu bulunuyordu. Bunun üzerine Koca, İmamoğlu ile de görüşeceğini duyurmuştu

Tükenmez Haber


PAYLAŞ