Altay'da vaka sayısı 34'e yükseldi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 1'inci Lig'de mücadele eden Altay'da, A takımdan 20 futbolcunun koronavirüs testi pozitif çıktı. Kulüpteki toplam vaka sayısı 34'e yükselirken, bugün oynanacak Giresunspor maçı ertelendi.

Altay'dan yapılan yazılı açıklamada, A takımdaki korona virüsü vakasının 20'ye çıktığı belirtildi. Genç oyuncu listesindeki 4 futbolcuda da virüs tespit edildiği aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Gelinen noktada A Takım listemizde bulunan toplam 20 oyuncumuzun ve buna ek olarak genç oyuncu listesinde yer alan 4 futbolcumuzun COVID-19 testleri pozitif olup, toplamda 24 oyuncumuz için TFF ve Sağlık Bakanlığı'nın ilgili izolasyon protokolü titizlikle uygulanmakta ve tedavi süreçleri devam etmektedir.”

Kulüp personeliyle ilgili son durum hakında da bilgi verilen açıklamada, “Ayrıca Teknik Direktörümüz Yücel İldiz, 3 profesyonel takım antrenörü, 1 akreditasyon sorumlusu, 2 sağlık çalışanı, 2 malzemeci ve 1 saha bakım görevlisi olmak üzere kulüp genelinde toplam 34 pozitif vaka tespit edilmiştir” denildi.

Açıklamada, vakalar nedeniyle bugün oynanması planlanan Giresunspor maçının ertelendiği ifade edildi.


PAYLAŞ