'Muhittin Böcek'in sağlık durumu ciddiyetini koruyor'

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in koronavirüs ve ardından gelişen akciğer rahatsızlığı nedeniyle 17 Ağustos Pazartesi gününden bu yana hastanede tedavisi devam ediyor. Gazeteci ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski milletvekili Barış Yarkadaş, hafta için sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 7 Eylül'de entübe edilmesinden sonra Muhittin Böcek'in ilk kez yemek yediğini duyurmuştu.

HASTANE: DURUMU CİDDİYETİNİ KORUMAKTADIR

Muhittin Böcek'in sağlık durumuna ilişkin bugün hastaneden de açıklama yapıldı. Hastane başhekimliğinden yapılan açıklamada, Başkan Muhittin Böcek'in yoğun bakımdaki takip ve tedavisinin devam ettiği ifade edildi. Açıklamada, "Bulguları stabil olmakla birlikte durumu ciddiyetini korumaktadır" ifadesine yer verildi.

BÖCEK, 17 AĞUSTOS'TA COVİD-19 TEST SONUCUNUN POZİTİF ÇIKTIĞINI DUYURMUŞTU

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal medya hesabından 17 Ağustos'ta yaptığı paylaşımla Kovid-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyurmuş, herkese maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyması için uyarıda bulunmuştu.

BÖCEK, 7 EYLÜL'DE YOĞUN BAKIM ÜNİTESİNE ALINMIŞTI

Hastanede takibi yapılan Muhittin Böcek, sağlık durumu kötüleşince 7 Eylül'de yoğun bakım ünitesine alınmış, 24 Eylül'de de Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilmişti. Akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle solunum kaslarında sorun oluşan Böcek'e daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi (nefes borusuna delik açılması) uygulanmıştı.

AA


PAYLAŞ