Bizimkiler'in Abbas'ı Hikmet Karagöz hayatını kaybetti

Bizimkiler dizisinin Abbas'ı Hikmet Karagöz, 73 yaşında hayatını kaybetti. Haberi, ünlü oyuncunun kızı Zeynep Karagöz Twitter'dan duyurdu.

ZEYNEP KARAGÖZ: ARDINDAN TEBESSÜMLER, KADEHLER VE ANILAR, SOHBETLER YAKIŞIR

Kızı Zeynep Karagöz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla babasının hayatını kaybettiğini açıkladı. Zeynep Karagöz şu ifadeleri kullandı:

"Babişkom, Hikmet Karagöz bugün son yolculuğuna çıktı... Bu kez dönüşü yok; ardından tebessümler, kadehler ve anılar, sohbetler yakışır. Korona nedeniyle cenaze töreni olması mümkün gözükmüyor. Hatrına şerefe..."

ORHAN AYDIN: CANIMDAN BİR CAN DÜŞTÜ TOPRAĞA

Oyuncu Orhan Aydın da sosyal medya hesabından arkadaşı Hikmet Karagöz'ün vefatını şu sözlerle duyurdu: 

"Canımdan bir can düştü toprağa.. 42 yıllık dostluk, yoldaşlık, şen-şakrak-sevinç ve umut dolu bir hayat bitti. Seni asla unutmayacağım #HikmetKaragöz asla."

ABBAS DİZİSİNDEKİ ABBAS ROLÜYLE GENİŞ KİTLELER TARAFINDAN TANINDI

1962-1963 yıllarında Eminönü Halkevi'nde amatör olarak tiyatroya başlayan sanatçı, 1964'te Küçük Sahne Ulvi Uraz Tiyatrosu'nda profesyonel oldu. 1974 yılında Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz'la TV yapımlarında rol almaya başladı. Sinemaya geçişi Faize Hücum filmiyle 1982'de oldu. Bizimkiler dizisindeki Abbas rolüyle geniş kitlelerce tanındı. 1986'dan bu yana ağırlıklı suluboya olmak üzere resim yaptı, sergiler açtı.

NTV


PAYLAŞ